פלאשנט חדשות - מגדל השקרים החל להתרסק
שבת, 23 בפברואר 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
מגדל השקרים החל להתרסק
מאת: מערכת פלאשנט
יום רביעי, 12 בספטמבר 2018, 19:24

בית המשפט פסק כי פרסומים שהופיעו באתר אינטרנט ובפייסבוק ואשר נועדו להכפיש את שמם של ראש העירייה צביקה גנדלמן ושל עובד עירייה מהווים לשון הרע וחייב את הנתבעים לשלם פיצוי בסך 25,000 שקלים בתוספת 7,500 שקלים בגין שכר טרחת עורך דין
מגדל השקרים והמניפולציות החל להתרסק. בשבוע שעבר פסקה שופטת בית המשפט השלום בחדרה הדס אסיף, כי תביעתו של עובד העירייה דותן אומיסי, כנגד חברת א.ס.סהר תקשורת ומיתוג בע"מ, בגין לשון הרע, דינה להתקבל. את חברת סהר תקשורת ייצג בדיון המשפטי חבר המועצה, עורך הדין אוהד מרחב.
מגדל השקרים החל להתרסק
"לא נמצא הליך פגום במינוי". בית המשפט (צילום: שלומי גבאי)
תחילת הפרשה לפני כשנתיים אז הופצו ברשת החברתית פייסבוק ובאמצעות שליחת הודעות ס.מ.ס לתושבי חדרה, כתבה עם האשמות כלפי מינויים "פסולים" לעיריית חדרה. מכתב התביעה עולה כי הכתבה נועדה להכפיש את שמו של ראש העירייה צביקה גנדלמן ואחד האנשים ששמו פורסם בכתבה, היה דותן אומיסי, שכלפיו נטען כי הוא בנה של מורן שגב, זוגתו של גנדלמן ובגלל הקרבה לשגב, הוא זכה לקידום בתפקידו.

אומיסי, שנחשב לעובד מוערך מאוד במערכת, אינו בנה של שגב, והחליט לתבוע את הגוף המפרסם ואת מי שעומד מאחוריו, אביטל סהר.
מגדל השקרים החל להתרסק
יפוצה בסך 25 אלף שקלים. דותן אומיסי (צילום: שלומי גבאי)
במהלך הדיונים המשפטיים נחשפו פרטים מדהימים על התנהלות השיטה להכפשת שמו של גנדלמן. כך נחשף כי בטרם קבל את העבודה לפרסם את הפרסומים המכפישים, אביטל סהר הבעלים של החברה, נפגש עם ראש העירייה לשעבר חיים אביטן ובשלב מאוחר יותר נפגש גם עם הקבלן רמי חסון, חברת המועצה שירלי עודד ואף עם עורך הדין יעקב בורובסקי, עורך דינו של חיים אביטן ומי שלמעשה, כך על פי עדותו של סהר במהלך המשפט, היה אחד ממזמיני העבודה.

"הנתבעת טענה שהדברים שנכתבו בכתבה נאמרו על ידי אנשים במהלך פגישה שנערכה לפני הפרסום ואשר בה נכחו אביטל, עודד, עו"ד בורובסקי ואביטן. לדברי אביטל , הליך ניסוח הכתבה היה משותף לכל המשתתפים בפגישה".

עוד ציין סהר בעדותו בבית המשפט, כי קבל מעודד מידע באמצעות דואר אלקטרוני בו ציינה כי אומיסי הוא בנה המאומץ של שגב.

"עיינתי בהודעתה של עודד ובמכתב שצורף אליה" ציינה השופטת אסיף והוסיפה: "אולם, לא מצאתי בהם עובדות מוצקות או ראיה כל שהיא לכך שהתובע נבחר לתפקידו בהליך פגום. להיפך, ברור מאותו מכתב שמדובר בטענות שטרם נבדקו".
מגדל השקרים החל להתרסק
"בית המשפט ידע לזהות שקרים". עו"ד אוהד מגורי (צילום: שלומי גבאי)
במהלך הדיון המשפטי נשאל סהר: האם יש סיבה שאין תצהיר לא של בורובסקי ולא של עודד ולא אף אחד אחר שאתה טוען שהם אלו שביקשו ממך את המשימה הזו.

סהר השיב: "לא אמרתי ששירלי ביקשה ממני את המשימה, אלא אמרתי שהיא היתה ספק מידע. שירלי מאוד רצתה לתת תצהיר ולהיות פה אבל היא בחו"ל ולא יכולה להיות פה". בכך למעשה סהר אישר פעם נוספת כי עורך דין יעקב בורובסקי היה מעורב בהפצת הכתבה המהווה לשון הרע.

לסיכום פסקה השופטת, כי הנתבעים לא זוכים להגנת "אמת דברתי" ו-"תום לב" ובשל כך ישלמו לאומיסי פיצוי בסך 25,000 שקלים בתוספת 7,500 שקלים בגין שכר טרחת עורך דין.

עובדים בעיריית חדרה ציינו כי בעקבות פסק הדין, הם מתכוונים לתבוע את חברת סהר תקשורת ויתכן גם את חברת המועצה עודד בגין לשון הרע. כמו כן, בימים הקרובים תוגש ככל הנראה תלונה ללשכת עורכי הדין כנגד עורך הדין ברובוסקי.

עו"ד אוהד מגורי שייצג את דותן אומיסי: "אנו שמחים שבית המשפט ידע לזהות את השקרים של הנתבעת והבהיר היטב שאין לאפשר התנהגות פוגענית שכזאת שנועדה לקדם אינטרסים פוליטיים פסולים על גבו של מרשי ופסק את הדין לטובתו".

מסהר תקשורת נמסר בתגובה: "ההר הוליד עכבר. בית המשפט הוכיח כי לא נגרם כל נזק, כי הטעות היחידה שתוקנה מיידית היא טעות סופר שתוקנה מיידית, לכן גם הפיצוי הנמוך בסך של 10% בלבד מסכום התביעה. התביעה היתה בלבד על נושא טעות הסופר שממנה השתמע בטעות כי התובע הוא בנה של זוגתו של ראש העיר. למרות הניסיון הפוליטי מצד גורמים אינטרסנטים לגרור את התביעה למערכת הבחירות הנוכחית בחדרה, אשר במהלכה משטרת ישראל עצמה עצרה את ראש העיר בשל חשדות חמורים לשורת עבירות לכאורה, אין הדבר קשור לחברה או לפעילותה, אשר היתה קשורה לפני כשנתיים עם הליכוד בחדרה והעבירה בצורה גלויה שורת פרסומים בעיתונות הארצית והמקומית לידיעת הציבור בחדרה."
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
איומים על חייו של שופט הכדורגל החדרתי יגאל פריד
איומים על חייו של שופט הכדורגל החדרתי יגאל פריד
   
גלי כהן מחדרה נבחרה למנהלת המחלקה לחינוך בנשר
גלי כהן מחדרה נבחרה למנהלת המחלקה לחינוך בנשר
   
חזית משותפת נגד הקמת שדה תעופה אזרחי בשרון
חזית משותפת נגד הקמת שדה תעופה אזרחי בשרון
   
מטען חבלה התפוצץ בחצר בית במושב מאור
מטען חבלה התפוצץ בחצר בית במושב מאור
   
נלכדה כנופייה ששדדה אזרחים תמימים בחדרה
נלכדה כנופייה ששדדה אזרחים תמימים בחדרה
   
חדרה בצמרת הרשויות בשקיפות וחופש המידע
חדרה בצמרת הרשויות בשקיפות וחופש המידע
מדברים על זה
שילוב בין מוזיקה לספורט משפר תוצאות שילוב בין מוזיקה לספורט משפר תוצאות
מוזיקה מסייעת לנו להתמודד עם קשיים פיזיים, משפרת את יכולת הריכוז ותורמת לתוצאות של אימון גופני. יתרה על כך, יש כיום אזניות שמאפשרות לנו לשמוע מוזיקה בלי לה...

לילך אנטון | 13.2.2019

למי מומלץ לעשות קורס דירקטורים? למי מומלץ לעשות קורס דירקטורים?
את נושאי תפקיד הדירקטור העוצמתיים ניתן לראות בישראל הן בחברות הפרטיות במשק והן בארגונים ממשלתיים או בעלי זיקה לגופים ממשלתיים וצבאיים...

הדר צאלים | 12.2.2019

איך לבחור את סבון הפנים המתאים ביותר עבורך? איך לבחור את סבון הפנים המתאים ביותר עבורך?
סבון פנים בוחרים לפי סוג העור ועוד שורה ארוכה של פרמטרים שיכולים להשפיע על האפקטיביות, על העמידות ועל המראה. אז מה חשוב לשים בראש סדר העדיפויות? הנה המדריך...

דונה נבון | 10.2.2019

המלצות קולינריות שכדאי להכיר בפראג המלצות קולינריות שכדאי להכיר בפראג
פראג ידועה כאחת ממעוזי הקולינריה באירופה, נמליץ לכם להתחיל את חופשתכם בטעימה מהמנות המקומיות. בתאבון...

דונה נבון | 6.2.2019

גיימינג – כל מה שרצית לדעת גיימינג – כל מה שרצית לדעת
מאז ומעולם האדם שיחק ויש אומרים כי המשחק הוא אף יותר עתיק מהתרבות האנושית – משום שגם בעלי חיים נוטים לשחק...

הדר צאלים | 6.2.2019

כתבות 2018 כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מתחממים לקראת הפריימריס    מתחממים לקראת הפריימריס
ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה    ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה
תפריט חדש באולמות ה-VIP של יס פלאנט    תפריט חדש באולמות ה-VIP של יס פלאנט
עסקים בכיף    עסקים בכיף

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |