פלאשנט חדשות - מגדל השקרים החל להתרסק
יום רביעי, 21 בנובמבר 2018
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
מגדל השקרים החל להתרסק
מאת: מערכת פלאשנט
יום רביעי, 12 בספטמבר 2018, 19:24

בית המשפט פסק כי פרסומים שהופיעו באתר אינטרנט ובפייסבוק ואשר נועדו להכפיש את שמם של ראש העירייה צביקה גנדלמן ושל עובד עירייה מהווים לשון הרע וחייב את הנתבעים לשלם פיצוי בסך 25,000 שקלים בתוספת 7,500 שקלים בגין שכר טרחת עורך דין
מגדל השקרים והמניפולציות החל להתרסק. בשבוע שעבר פסקה שופטת בית המשפט השלום בחדרה הדס אסיף, כי תביעתו של עובד העירייה דותן אומיסי, כנגד חברת א.ס.סהר תקשורת ומיתוג בע"מ, בגין לשון הרע, דינה להתקבל. את חברת סהר תקשורת ייצג בדיון המשפטי חבר המועצה, עורך הדין אוהד מרחב.
מגדל השקרים החל להתרסק
"לא נמצא הליך פגום במינוי". בית המשפט (צילום: שלומי גבאי)
תחילת הפרשה לפני כשנתיים אז הופצו ברשת החברתית פייסבוק ובאמצעות שליחת הודעות ס.מ.ס לתושבי חדרה, כתבה עם האשמות כלפי מינויים "פסולים" לעיריית חדרה. מכתב התביעה עולה כי הכתבה נועדה להכפיש את שמו של ראש העירייה צביקה גנדלמן ואחד האנשים ששמו פורסם בכתבה, היה דותן אומיסי, שכלפיו נטען כי הוא בנה של מורן שגב, זוגתו של גנדלמן ובגלל הקרבה לשגב, הוא זכה לקידום בתפקידו.

אומיסי, שנחשב לעובד מוערך מאוד במערכת, אינו בנה של שגב, והחליט לתבוע את הגוף המפרסם ואת מי שעומד מאחוריו, אביטל סהר.
מגדל השקרים החל להתרסק
יפוצה בסך 25 אלף שקלים. דותן אומיסי (צילום: שלומי גבאי)
במהלך הדיונים המשפטיים נחשפו פרטים מדהימים על התנהלות השיטה להכפשת שמו של גנדלמן. כך נחשף כי בטרם קבל את העבודה לפרסם את הפרסומים המכפישים, אביטל סהר הבעלים של החברה, נפגש עם ראש העירייה לשעבר חיים אביטן ובשלב מאוחר יותר נפגש גם עם הקבלן רמי חסון, חברת המועצה שירלי עודד ואף עם עורך הדין יעקב בורובסקי, עורך דינו של חיים אביטן ומי שלמעשה, כך על פי עדותו של סהר במהלך המשפט, היה אחד ממזמיני העבודה.

"הנתבעת טענה שהדברים שנכתבו בכתבה נאמרו על ידי אנשים במהלך פגישה שנערכה לפני הפרסום ואשר בה נכחו אביטל, עודד, עו"ד בורובסקי ואביטן. לדברי אביטל , הליך ניסוח הכתבה היה משותף לכל המשתתפים בפגישה".

עוד ציין סהר בעדותו בבית המשפט, כי קבל מעודד מידע באמצעות דואר אלקטרוני בו ציינה כי אומיסי הוא בנה המאומץ של שגב.

"עיינתי בהודעתה של עודד ובמכתב שצורף אליה" ציינה השופטת אסיף והוסיפה: "אולם, לא מצאתי בהם עובדות מוצקות או ראיה כל שהיא לכך שהתובע נבחר לתפקידו בהליך פגום. להיפך, ברור מאותו מכתב שמדובר בטענות שטרם נבדקו".
מגדל השקרים החל להתרסק
"בית המשפט ידע לזהות שקרים". עו"ד אוהד מגורי (צילום: שלומי גבאי)
במהלך הדיון המשפטי נשאל סהר: האם יש סיבה שאין תצהיר לא של בורובסקי ולא של עודד ולא אף אחד אחר שאתה טוען שהם אלו שביקשו ממך את המשימה הזו.

סהר השיב: "לא אמרתי ששירלי ביקשה ממני את המשימה, אלא אמרתי שהיא היתה ספק מידע. שירלי מאוד רצתה לתת תצהיר ולהיות פה אבל היא בחו"ל ולא יכולה להיות פה". בכך למעשה סהר אישר פעם נוספת כי עורך דין יעקב בורובסקי היה מעורב בהפצת הכתבה המהווה לשון הרע.

לסיכום פסקה השופטת, כי הנתבעים לא זוכים להגנת "אמת דברתי" ו-"תום לב" ובשל כך ישלמו לאומיסי פיצוי בסך 25,000 שקלים בתוספת 7,500 שקלים בגין שכר טרחת עורך דין.

עובדים בעיריית חדרה ציינו כי בעקבות פסק הדין, הם מתכוונים לתבוע את חברת סהר תקשורת ויתכן גם את חברת המועצה עודד בגין לשון הרע. כמו כן, בימים הקרובים תוגש ככל הנראה תלונה ללשכת עורכי הדין כנגד עורך הדין ברובוסקי.

עו"ד אוהד מגורי שייצג את דותן אומיסי: "אנו שמחים שבית המשפט ידע לזהות את השקרים של הנתבעת והבהיר היטב שאין לאפשר התנהגות פוגענית שכזאת שנועדה לקדם אינטרסים פוליטיים פסולים על גבו של מרשי ופסק את הדין לטובתו".

מסהר תקשורת נמסר בתגובה: "ההר הוליד עכבר. בית המשפט הוכיח כי לא נגרם כל נזק, כי הטעות היחידה שתוקנה מיידית היא טעות סופר שתוקנה מיידית, לכן גם הפיצוי הנמוך בסך של 10% בלבד מסכום התביעה. התביעה היתה בלבד על נושא טעות הסופר שממנה השתמע בטעות כי התובע הוא בנה של זוגתו של ראש העיר. למרות הניסיון הפוליטי מצד גורמים אינטרסנטים לגרור את התביעה למערכת הבחירות הנוכחית בחדרה, אשר במהלכה משטרת ישראל עצמה עצרה את ראש העיר בשל חשדות חמורים לשורת עבירות לכאורה, אין הדבר קשור לחברה או לפעילותה, אשר היתה קשורה לפני כשנתיים עם הליכוד בחדרה והעבירה בצורה גלויה שורת פרסומים בעיתונות הארצית והמקומית לידיעת הציבור בחדרה."
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
צעירה נהרגה בתאונה קשה בכביש 6
צעירה נהרגה בתאונה קשה בכביש 6
   
בפעם השניה שריפה במתחם המיקס בחדרה
בפעם השניה שריפה במתחם המיקס בחדרה
   
סגירת מעגל: הבת קראה לבנה ע
סגירת מעגל: הבת קראה לבנה ע"ש אביה שנפל בקרב
   
מטען חבלה התפוצץ סמוך לרכבו של יזם מקיסריה
מטען חבלה התפוצץ סמוך לרכבו של יזם מקיסריה
   
איציק נחמני ובבר אפללו ימונו לעוזרי ראש העיר
איציק נחמני ובבר אפללו ימונו לעוזרי ראש העיר
   
מציינים את יום המאבק באלימות נגד נשים
מציינים את יום המאבק באלימות נגד נשים
מדברים על זה
יריד הלייף סטייל הייחודי חוזר במהדורת חורף יריד הלייף סטייל הייחודי חוזר במהדורת חורף
יריד ABOUT US חוזר במהדורת חורף ויתקיים בין 29/11-1/12 ב"מערבה" קיבוץ געש בימים חמישי, שישי ומוצ"ש ה- 29/11-1/12/2018. יש מיזוג. חניה חופשית...

הדר צאלים | 18.11.2018

מה עושים כשחולים? כך תעבירו את הזמן בבית מה עושים כשחולים? כך תעבירו את הזמן בבית
החורף מביא איתו חיידקים, וירוסים ומחלות אבל יש הרבה דברים שאפשר לעשות כדי לנצל טוב יותר את תקופת ההחלמה בבית. מתלבטים? הנה כמה הצעות...

הדר צאלים | 14.11.2018

כך תכינו את הרכב שלכם לטסט כך תכינו את הרכב שלכם לטסט
הכנה לטסט מחייבת התייחסות לנושאים כמו תאורה, צמיגים, מגבים, מערכת הפליטה, הבלמים וההגה. במה תוכלו לטפל לבד ומתי מגיעים למוסך? הנה כל התשובות...

לילך אנטון | 14.11.2018

טייל באקו פארק בחדרה ונעלם טייל באקו פארק בחדרה ונעלם
חיפושים אחר גבר בן 62 שנראה לאחרונה באקו פארק ומאז נעלמו עקבותיו...

שלומי גבאי | 30.10.2018

ערב הוקרה למתנדבים ערב הוקרה למתנדבים
היחידה להתנדבות הובילה ערב הוקרה למתנדבים "מרחב הלב" ומית"ר "נירים", שתיים מהתוכניות שמפעיל אגף הרווחה של העירייה עבור נוער על רצף הסיכון...

ראובן יגיל | 26.10.2018

כתבות 2018 כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
רפיק מפתיע את המורה ליוגה    רפיק מפתיע את המורה ליוגה
המצטיינים של הלל יפה    המצטיינים של הלל יפה
דורון רדאטלב - הקמע של הפועל חדרה נישא לבחירת ליבו    דורון רדאטלב - הקמע של הפועל חדרה נישא לבחירת ליבו
עדי אברג'ל ומור ליאון נותנים בחינה מפוארת    עדי אברג'ל ומור ליאון נותנים בחינה מפוארת

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |