הזדמנויות ההתנדבות בחדרה - פלאשנט חדשות - עיריית חדרה
יום ראשון, 19 במאי 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
הזדמנויות ההתנדבות בחדרה
מאת: ראובן יגיל
יום רביעי, 13 במרץ 2019, 20:29

אחרי שנה של עבודה על הפרויקט העניקו נציגי הוועד המנהל של אג"מ, ארגון גג של מתנדבי חדרה, חוברת המפרטת את כל המקומות שבהם ניתן להתנדב בעיר
הוועד המנהל של אג"מ, ארגון גג למתנדבי חדרה, נפגש עם ראש העיר צביקה גנדלמן והעניק לו עותק מחוברת מידע המרכזת את כל אפשרויות ההתנדבות בחדרה.

בפגישה עם ראש העיר נכחו יו"ר הנהלת אג"מ הרב דויד בירנבוים, גזבר אג"מ רפי לוי, וחברי הוועד נציגי ארגוני המתנדבים: שבתאי מלכין, (עמותת ער"ן וסיירת הורים), רבקה קרן (אגודה למלחמה בסרטן), אהובה שבח (יד לבנים), יונתן נוי (המועצה הציונית), אילנה נוי (סיירת למען קשישים), ציפי גולן (יד שרה), חומי נהרי-אריאלי (אקים, ועד מנהל אג"מ), אורה אלידורט (רוטרי, מוזיאון החאן), רימונדה כהן (העמותה למען הקשיש), גדי וורקנך (עמותת גדעון-מקסם), שרה ערמוני (יחידת סגולה בי"ח הלל יפה), שרית סבאג (נשות הדסה) ושרה ריינר (יו"ר ויצו חדרה). כמנו כן השתתפו בפגישה מנהלת אגף הרווחה זיוה היימברג, מנהל המחלקה למשאבי קהילה והתנדבות שמשון אחרק, ומנהלת היחידה להתנדבות יונה מאור.

מטרת הפגישה להעניק לראש העיר את החוברת "כל הזדמנויות ההתנדבות בחדרה", ולהעלות לסדר היום את נושא ההתנדבות בעיר על מנת להגדיל את כמות המתנדבים בעיר.
הזדמנויות ההתנדבות בחדרה
נציגי אג"מ עם ראש העיר (צילום: דוברות העירייה)
חוברת המידע כוללת יותר מ-100 מקומות שבהם יכולים תושבי העיר להתנדב. נציגי אג"מ הסבירו כי, "למיטב ידיעתנו יש כ-2,500 מתנדבים בעיר. ישנם המתנדבים עם אנשים בעלי צרכים מיוחדים, נכים, קשישים, ניצולי שואה, נוער בסיכון, ילדי רווחה, נשים וילדים שחוו אלימות, חולים הזקוקים לליווי וסיוע, והרשימה עוד ארוכה. למרות כל זאת הצרכים עדיין רבים, וחשוב לחשוף את אפשרויות ההתנדבות בקרב קהלים חדשים, צעירים, תושבים חדשים ואנשים שאינם מכירים את כל הארגונים בעיר, ועבורם ריכזנו את כל המידע בחוברת ".

החוברת יצאה לאור כחלק מהפעילות להרחבת ההתנדבות בחדרה. החוברת מרכזת מידע על ארגונים, עמותות, מיזמים ושירותים שיש בהם צורך במתנדבים, והכול כדי לסייע בהגברת הסיוע ההתנדבותי ליחידים, למשפחות ולארגונים.

הפעילים עבדו על הוצאת החוברת כמעט שנה, בהדרכתו של יזם חברתי, המקדם פרויקטים חברתיים בקהילה ארז רואימי, ובהובלת מנהלת היחידה להתנדבות יונה מאור. לצורך הכנת החוברת נערך מיפוי מקיף של כל התשתיות ההתנדבותיות בעיר. חברי אג"מ יצרו קשר ואספו את פרטיו של כל ארגון, שאותם פרסמו בחוברת. לראש העיר הסבירו כי: "הגענו למספר מרשים של יותר מ-100 ארגונים ועמותות, מיזמים ושירותים הפועלים בחדרה. ידוע לנו כי אנשים רבים בחדרה מעוניינים להתנדב ולא תמיד יודעים לאן לפנות, לכן ראינו לנכון להכין חוברת זו. המטרה שלנו היא לחשוף ככל שניתן את המידע המופיע בחוברת, על מנת לתת הזדמנות לכל המעוניינים להתנדב, כאשר מטרת העל הינה להגיע ולסייע לכמה שיותר אנשים הזקוקים לעזרה".

.החוברת מחולקת ל-11 תחומי התנדבות: חסד ומזון, צרכים מיוחדים, הדרכה ותיירות, הנצחה, חיילים, איכות הסביבה, ילדים ונוער, אזרחים ותיקים, נשים, בריאות והצלה וכללי. לצד כל מקום מפורטים מטרת ההתנדבות ופרטי איש קשר, וכן התפקידים הנחוצים. הרשימה מגוונת מאוד, וכל מי שחפץ להתנדב ימצא את מבוקשו בתוכה.

ראש העיר העלה על נס את תרומתם של המתנדבים וקיבל את בקשתם להעלות לסדר היום את נושא ההתנדבות. הוא הציע לבנות תוכנית ייעודית לשנה הקרובה, לשיווק ההתנדבות וקיום אירועי שיא במהלך השנה.
יו"ר אג"מ הרב דויד בירנבוים הודה לראש העיר בשם המתנדבים על המילים החמות ועל הנכונות להתגייס לעידוד ההתנדבות בעיר.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
פקח העירייה הותקף על ידי נהג משאית
פקח העירייה הותקף על ידי נהג משאית
   
גנדלמן מציע לאנשי עסקים לרכוש את הפועל חדרה
גנדלמן מציע לאנשי עסקים לרכוש את הפועל חדרה
   
אלימות בהלל יפה: נעצר חשוד בתקיפת אחות בבית החולים
אלימות בהלל יפה: נעצר חשוד בתקיפת אחות בבית החולים
   
האקדח המעשן של אסי חילי
האקדח המעשן של אסי חילי
   
חשד להצתה: האופנוע הוצת סמוך לבית בעליו בחדרה
חשד להצתה: האופנוע הוצת סמוך לבית בעליו בחדרה
   
חשד לחיסול: תושב חדרה נהרג מפיצוץ ברכב על גשר אריק
חשד לחיסול: תושב חדרה נהרג מפיצוץ ברכב על גשר אריק
מדברים על זה
חשש לחיי נעדר בן 33 מזכרון יעקב חשש לחיי נעדר בן 33 מזכרון יעקב
המשטרה מבקשת את עזרת הציבור בחיפושיה אחר הנעדר ניריה אושרי...

שלומי גבאי | 7.5.2019

עובדים בהייטק? אלו ההטבות שאתם חייבים לדרוש עובדים בהייטק? אלו ההטבות שאתם חייבים לדרוש
אחת הסיבות לעבוד בהייטק קשורה להטבות שמסתתרות בתוך תלושי השכר. אבל מה צריך לדרוש כבר במעמד ראיון הקבלה ואיך יודעים שהזכויות מתממשות במלואן? הנה כמה טיפים ש...

הדר צאלים | 1.5.2019

יריד הלייף סטייל 2019 ABOUT US SUMMER  חוזר יריד הלייף סטייל 2019 ABOUT US SUMMER חוזר
היריד יתקיים בין ה 2-4 למאי ב"מערבה", קיבוץ געש, ויפתח עם תצוגת אופנה REAL WOMEN MAKE FASHION...

דונה נבון | 1.5.2019

המתכון המיוחד של BBB להמבורגר טלה למנגל עצמאות המתכון המיוחד של BBB להמבורגר טלה למנגל עצמאות
שנים שיום העצמאות הוא מילה נרדפת ל"על האש" ומזמן כבר הפך ל"חג המנגל" הלאומי: בכל רחבי הארץ קבוצות של מנפנפים, ליד כל עץ, בצל כל חורשה ואפילו על איי התנועה ...

הדר צאלים | 1.5.2019

סטודנטים? ההוצאות שתוכלו לחסוך בהם סטודנטים? ההוצאות שתוכלו לחסוך בהם
תקופת הלימודים היא זמן מאתגר במיוחד בו אתם נלחמים על כל שעת עבודה על מנת להשתכר בזמן שאתם משלמים את שכר הלימוד. בזכות זאת אתם זכאים למגוון רחב של הנחות שונ...

לילך אנטון | 28.4.2019

כתבות 2018 כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
ערב חגיגי לנשות האזור ביס פלאנט זכרון יעקב    ערב חגיגי לנשות האזור ביס פלאנט זכרון יעקב
מתחממים לקראת הפריימריס    מתחממים לקראת הפריימריס
ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה    ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה
תפריט חדש באולמות ה-VIP של יס פלאנט    תפריט חדש באולמות ה-VIP של יס פלאנט

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |