המסע השנתי של נערי מית''ר - פלאשנט חדשות -
יום חמישי, 22 באוגוסט 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
המסע השנתי של נערי מית"ר
מאת: ראובן יגיל
יום חמישי, 9 במאי 2019, 10:30

קבוצת נערים ומלווים ממית"ר "נירים" חדרה השתתפו במסע השנתי של עמותת "נירים בשכונות" שנפרס על פני 4 ימי שטח
קבוצת נערים ממית"ר "נירים" בחדרה השתתפה במסע השנתי של עמותת "נירים שכונות", שנמשך 4 ימי שטח בהשתתפות כ-60 בני נוער מ-10 ערים שונות מרחבי הארץ.

המסע התנהל בהובלת מנהל עמותת "נירים שכונות" דן בן גיגי, כאשר את הקבוצה מחדרה מלווים אנשי צוות, חונכים מכפר הנוער "נירים" והמתנדב איתן, אשר אותו כינו הנערים לאורך המסע "אבא". בסך הכל מנתה הקבוצה מחדרה 16 איש והיוותה את אחת הקבוצות הגדולות שהצטרפו למסע השנתי.

המסע היה אחד מאירועי שיא של פעילות המית"ר, אשר במסגרתה מתנסים הנערים בחוויה של הימצאות בשטח על כל המשמעויות הנלוות: הבערת אש ללא גפרורים, ניווט בחשיכה, פעילות out door, הכנת אוכל בשטח, הישרדות בתנאי שטח ועוד. את הפעילות מעבירים מדריכי "נירים" במית"ר, אורי בוניאל ואביעד הורוביץ, להם ניסיון רב בעבודה עם נוער ובעבודת השטח.

העבודה הקבוצתית המתמשכת והעקבית מביאה לגיבוש של קבוצת איכות מובילה במית"ר, מקדמת למידה והעמקה בערכים כגון אחריות אישית וקבוצתית, עצמאות, שיתוף פעולה, התבוננות החוצה ופנימה, אהבת הארץ והאדמה ועוד.
המסע השנתי של נערי מית
נערי מית"ר (צילום: דוברות העירייה)
במהלך המסע חוותה הקבוצה מסלולים מאתגרים מהיפים שיש לארצנו להציע, טיפסה עליות מורכבות ואף עברה בשבילים שג'יפ אינו יכול להם. בסך הכל צעדה הקבוצה ברגל כ-46 ק"מ כאשר על גבם של הנערים תיקי מסע המכילים את כל הציוד הנדרש להם ל-4 ימים (מזון, מים, ביגוד חם, שק שינה, מזרן, וציוד נוסף).

לאחרונה זכה מית"ר "נירים" חדרה בתרומה נדיבה מעמותת "ידידי המית"רים והמפת"נים" והתחדש בציוד שטח חדש בשווי כ-30 אלף שקלים. הציוד אפשר לנערים לצלוח בצורה מיטיבה את המסע המפרך ולהישאר יבשים ומוגנים גם במזג אויר מורכב.

עם סיום המסע חיכתה לבני הנוער הפתעה במית"ר, פריסה מפנקת במיוחד ושלטי "ברוכים השבים" שהכין הצוות שנשאר. הורי הנערים התרגשו מאוד עם שובם של בניהם, הודו לצוות המסור על הליווי הצמוד והאפשרות לאפשר לילדיהם חוויה של פעם בחיים.

מנהלת אגף הרווחה בעיריית חדרה זיוה היימברג שיתפה בגאווה כי השנה יצאה למסע הקבוצה הגדולה ביותר שידע המית"ר. הדבר התאפשר הודות להשקעה בלתי פוסקת סביב השעון של צוות המדריכים, והאמונה בכל אחד ואחד מהנערים עם התעקשות בלתי מתפשרת להצלחתו תוך שיתוף פעולה הדוק עם המשפחות והגורמים המטפלים השונים. עוד ביקשה היימברג להודות לראש העיר צביקה גנדלמן ולמנכ"ל העירייה יעקב זיגדון על הרוח הגבית להצלחת פעילות המסגרת וראיית בני הנוער לנגד עיניהם תמיד.

מנהלת מחלקת נוער וצעירים באגף הרווחה ורדה ביטון שיתפה בהתרגשות רבה כי החוויות שצברו בני הנוער במסע יהדהדו בליבם במשך שנים ויאפשרו להם להתמודד עם אתגרי החיים, החששות והפחדים שעוד יגיעו. עוד הוסיפה כי היא גאה בצוות המית"ר שלא מוותר על אף נער ונערה, וציינה כי עיריית חדרה התברכה בשירות ייחודי, מקצועי העובד בשיתופי פעולה עם מערכות רבות בקהילה ומחוצה לה.

מנהל מית"ר "נירים" שלומי פורקוש ציין בגאווה כי את המסע הנוכחי לא ישכחו הצוות והנערים במשך שנים רבות והוא יהדהד ברחבי המית"ר והשכונה ויאפשר לנערים נוספים להעז ולרצות לחולל שינוי בחייהם. עוד הוסיף כי במית"ר קיימים היום, בנוסף למרחב השטח, מרחבים רבים ביניהם: אולפן הקלטות מקצועי, שיעורי נגינה, מספרה, מרחב השכלה, מפעל השוקולד "גוונים של מתוק", מרחב חברתי, מפגשי הדרכת הורים וקורסים מקצועיים רבים.

מית"ר "נירים" חדרה הינו מרכז יום תומך רב תחומי הפועל ברצף 5 ימים בשבוע, מפוקח וממומן על-ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים בשיתוף עם עיריית חדרה.

מית"ר "נירים" מהווה כלי התערבות ייחודי, הנמצא על רצף השירותים הטיפוליים של מחלקת נוער וצעירים באגף הרווחה בעיר לבני נוער על רצף הסיכון. לדברי שלומי פורקוש, מנהל המסגרת, מומחיות המרכז הינה מתן מענה רב ממדי לבני נוער, תוך שילוב מרבי של תשומות כלל המערכות הקהילתיות (המשפחה, שירותי טיפול, חינוך, בריאות, פנאי ותעסוקה), משמש רשת ביטחון קהילתית, לקראת החזרתם של בני הנוער למערכות משלבות בקהילה.

עמותת "נירים" הוקמה לזכרו של ניר קריצ'מן, לוחם שייטת 13, בן העיר חדרה, שנהרג בשנת 2002 במסגרת מבצע "חומת מגן" בהתקלות עם מחבלים בשכם. המשפחה והחברים מהשייטת החליטו להנציחו בדרך ייחודית שתכליתה להיות שם בשביל נערים ונערות אשר נפלטו מהמסגרות הפורמאליות, וברגע הקריטי בחייהם להציב בפניהם מסגרת אלטרנטיבית ייחודית.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
שני פצועים מירי בפרדס חנה
שני פצועים מירי בפרדס חנה
   
לקראת החג: אלפי שתילי פרחים נשתלו ברחבי העיר
לקראת החג: אלפי שתילי פרחים נשתלו ברחבי העיר
   
הותר לפרסום: סוכל ניסיון דקירה של חייל בחדרה
הותר לפרסום: סוכל ניסיון דקירה של חייל בחדרה
   
בן 18 נדקר על רקע בריונות בכביש בחדרה
בן 18 נדקר על רקע בריונות בכביש בחדרה
   
משט רפסודיה של נערי ונערות מעברות לזכרו של עדי
משט רפסודיה של נערי ונערות מעברות לזכרו של עדי
   
מאות חפיסות סיגריות נפלטו לחוף אולגה
מאות חפיסות סיגריות נפלטו לחוף אולגה
מדברים על זה
חגיגת אהבה לרגל ט חגיגת אהבה לרגל ט"ו באב ב"המטבח" בגן שמואל
זוגות מכל הגילאים והמינים שרוצים לחוות חוויה מרגשת מהנה מצחיקה ומגבשת מוזמנים ל"המטבח" מרכז חדש לסדנאות בישול ואפיה לסדנת בישול ים תיכוני שמיוחדת לט"ו באב...

ראובן יגיל | 11.8.2019

זהירות: מתקפת סייבר על ישראל זהירות: מתקפת סייבר על ישראל
בשעות האחרונות התקבל דיווח ביחידת הסייבר בלהב 433 על תחילת פעילות של תשתית פישינג (דיוג) אשר נועדה לאסוף פרטי לקוחות ופרטי חשבונות בנק מאזרחים בישראל...

שלומי גבאי | 9.8.2019

לילד משעמם בכיתה? הנה כמה טיפים לעזור לו להתרכז בשנה הבאה לילד משעמם בכיתה? הנה כמה טיפים לעזור לו להתרכז בשנה הבאה
שעמום בכיתה היא תופעה שמתארים תלמידים רבים במהלך שנות הלימודים, במיוחד בשנים הקודמות לסיום התיכון בהן הלימוד מתבסס על ההכנה לבגרות. עבור מרבית התלמידים מדו...

פלאשנט חינוך | 7.8.2019

השקה חגיגית לספר השקה חגיגית לספר "באושר ועושר - הסיפור האמיתי"
בחמישי הקרוב בערב בשעה 20:00 ביוניקורן פרדס חנה תתקיים ההשקה של הספר החדש של שי אביבי ומיכל ליבדינסקי...

פלאשנט תרבות | 6.8.2019

331 אלף שקלים לפיתוח חוף הים בחדרה 331 אלף שקלים לפיתוח חוף הים בחדרה
מועצת העיר אישרה תב"ר שנועד לשיפוץ מגדלי ההצלה ורכישת רכבי הצלה וציוד רפואי, במטרה להמשיך לתחזק את חופי הים בחדרה ברמה נאותה ובטיחותית
...


ראובן יגיל | 4.8.2019

כתבות 2018 כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מדליסט הזהב גל פרידמן מגרד ביס פלאנט    מדליסט הזהב גל פרידמן מגרד ביס פלאנט
דורי בן זאב מגרד    דורי בן זאב מגרד
אלטון ג'ון סחף את המבקרים שהגיעו ליס פלאנט זכרון יעקב    אלטון ג'ון סחף את המבקרים שהגיעו ליס פלאנט זכרון יעקב
ערב חגיגי לנשות האזור ביס פלאנט זכרון יעקב    ערב חגיגי לנשות האזור ביס פלאנט זכרון יעקב

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |