הפרקליטות סגרה את התיק נגד אלי אבוטבול - פלאשנט חדשות -
יום ראשון, 25 באוגוסט 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
הפרקליטות סגרה את התיק נגד אלי אבוטבול
מאת: שלומי גבאי
יום שני, 15 ביולי 2019, 15:21

במהלך חודש אפריל 2017 עם סיום החקירה, עמדת המשטרה היתה אז כי התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירת איומים על ידי אבוטבול ואחרים. בהודעה שנשלחה בשבוע שעבר לעורכת דינו של אבוטבול תמי אלמן, נכתב כי לאחר בחינה החליט פרקליט המדינה על דעת היועץ המשפטי לממשלה לסגור את התיק
התיק נגד ראש מועצת זכרון יעקב לשעבר אלי אבוטבול נסגר. כך החליטה פרקליטות המדינה לאחר בחינת התיק על כל היבטיו. במכתב ששיגרה עוזרת פרקליט המדינה סיוון פיכמן, לעורכת דינו של אבוטבול תמי אולמן, נכתב כי ההחלטה על סגירת התיק באה לאחר שהתיק נבחן על ידי פרקליט המדינה והיא על דעת היועץ המשפטי לממשלה.

כזכור, במהלך חודש מרץ 2016, היחידה הארצית של המשטרה חקרה באזהרה את ראש מועצת זכרון יעקב, אלי אבוטבול בחשד שאיים על איש עסקים מתחומי המועצה שיפגע בו באמצעות מניעת קידום עניינייו במועצה על רקע התנגדותו לפרוייקט שביקשה המועצה להקים.

במסגרת החקירה, נחקרו מעורבים נוספים, חלקם באזהרה ובוצעו פעולות חקירה נוספות, לרבות תפיסת מסמכים. לאבוטבול יוחס חשד לביצוע עבירות איומים ושימוש לרעה בכח המשרה ובתום חקירתו שוחרר לביתו בתנאים מגבילים, לרבות אי יצירת קשר עם המעורבים בפרשה וערבות עצמית.
הפרקליטות סגרה את התיק נגד אלי אבוטבול
התיק נסגר. אלי אבוטבול (צילום: שלומי גבאי)
עם תחילתה של החקירה פירסם אבוטבול בדף הפייסבוק שלו פוסט ובו כתב: "יום א׳ 20/3 בבוקר חייגו אליי ממשטרת חיפה וביקשו לתאם עימי מועד הגעה אליהם בענין תלונה שהוגשה נגדי. תיאמנו שההגעה שלי תהיה היום ב 13:00.עניתי על כל השאלות, סימתי את החקירה ואני ממשיך בעבודה השוטפת והרגילה למענכם".

אולם לאחר קצת יותר משנה, במהלך חודש אפריל 2017 ובתום 26 שנות פעילות ציבורית, אבוטבול הטיל פצצה כאשר הודיע על התפטרותו מתפקידו כראש המועצה וזאת בשל האירועים האחרונים הקשורים לחקירתו במשטרה וההמלצה להגיש נגדו כתב אישום.

כאמור, באותם הימים יחידת ההונאה הארצית של המשטרה בלהב 433 סיימה את חקירתה בחשד לביצוע עבירת איומים ועבירות נוספות על ידי אבוטבול ואחרים. במשטרה ציינו כי מממצאי החקירה עלה כי ראש המועצה איים על איש עסקים מתחומי המועצה שיפגע בו באמצעות מניעת קידום ענייניו, תוך פגיעה באינטרסים הכלכליים שלו במועצה, זאת על פי החשד על רקע התנגדותו לפרוייקט שביקשה המועצה להקים.

בעקבות החקירה וכתוצאה מהאירועים האחרונים שהתרחשו באותם הימים החליט אבוטבול להתפטר תוך שהוא מסביר בדף הפייסבוק שלו את השתלשלות האירועים ואת מניעיו להתפטר כשהוא כתב אז: "בסוף השבוע האחרון נפלה פצצה מבחינתי. המשטרה החליטה שיש תשתית ראייתית להעמיד אותי לדין בגין איום על עסקו של אדם וכאמור הכל בגלל דאגתי ואהבתי למושבה.

תמונתי התנוססה בכוונת מכוון בעיתונות הארצית ובטלוויזיה יחד עם ראשי רשויות שהואשמו בשוחד, בגניבה, בשחיתות, בהטיית מכרזים, במעשי אונס והטרדות מיניות ואני שבסך הכל נאבקתי למען הזוגות הצעירים נתפסתי בקרב אזרחי מדינת ישראל כפושע גדול שכן אף אחד לא קורא את האותיות הקטנות. כך נדחקו תוך 48 שעות לקרן זוית 26 שנות עשיה ודאגה, הכל ירד לטימיון. ההשפלה עצומה והכאב הוא בלתי נתפס.

חויתי בשנה האחרונה שיימינג מכוער, רדיפה בלתי נתפסת של דמויות אנונימיות ברשתות החברתיות, גיליתי כמה רוע יש בבני אדם וצרות עיין שהופכת אנשים למפלצות אדם ועל אף המחיר הקשה המשכתי בשליחותי.

מתוך עולם הערכים שלי ומכוח האחריות המוטלת עלי עקב המציאות אליה נקלעתי החלטתי להודיע לכם בצער רב ובכאב על החלטתי להתפטר מראשות המועצה."
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
הסתיימה שנת הפעילות במית
הסתיימה שנת הפעילות במית"ר "נירים"
   
הונחה אבן פינה ל-8 גני ילדים חדשים
הונחה אבן פינה ל-8 גני ילדים חדשים
   
משרד החינוך קבע: חמישה בתי ספר בחדרה מצטיינים ברמה גבוהה
משרד החינוך קבע: חמישה בתי ספר בחדרה מצטיינים ברמה גבוהה
   
רוכבים בסימן אחדות
רוכבים בסימן אחדות
   
יורדים לשטח
יורדים לשטח
   
שותפים לשעת חירום
שותפים לשעת חירום
מדברים על זה
מעגלי שיח להידברות וסובלנות מעגלי שיח להידברות וסובלנות
מפגש רב משתתפים התקיים לליבון בעיותיהם ורגשותיהם של ישראלים ממוצא אתיופי, וקירוב לבבות בין האוכלוסיות והתרבויות השונות בחברה הישראלית...

שלומי גבאי | 23.8.2019

חגיגת אהבה לרגל ט חגיגת אהבה לרגל ט"ו באב ב"המטבח" בגן שמואל
זוגות מכל הגילאים והמינים שרוצים לחוות חוויה מרגשת מהנה מצחיקה ומגבשת מוזמנים ל"המטבח" מרכז חדש לסדנאות בישול ואפיה לסדנת בישול ים תיכוני שמיוחדת לט"ו באב...

ראובן יגיל | 11.8.2019

זהירות: מתקפת סייבר על ישראל זהירות: מתקפת סייבר על ישראל
בשעות האחרונות התקבל דיווח ביחידת הסייבר בלהב 433 על תחילת פעילות של תשתית פישינג (דיוג) אשר נועדה לאסוף פרטי לקוחות ופרטי חשבונות בנק מאזרחים בישראל...

שלומי גבאי | 9.8.2019

לילד משעמם בכיתה? הנה כמה טיפים לעזור לו להתרכז בשנה הבאה לילד משעמם בכיתה? הנה כמה טיפים לעזור לו להתרכז בשנה הבאה
שעמום בכיתה היא תופעה שמתארים תלמידים רבים במהלך שנות הלימודים, במיוחד בשנים הקודמות לסיום התיכון בהן הלימוד מתבסס על ההכנה לבגרות. עבור מרבית התלמידים מדו...

פלאשנט חינוך | 7.8.2019

השקה חגיגית לספר השקה חגיגית לספר "באושר ועושר - הסיפור האמיתי"
בחמישי הקרוב בערב בשעה 20:00 ביוניקורן פרדס חנה תתקיים ההשקה של הספר החדש של שי אביבי ומיכל ליבדינסקי...

פלאשנט תרבות | 6.8.2019

כתבות 2018 כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מדליסט הזהב גל פרידמן מגרד ביס פלאנט    מדליסט הזהב גל פרידמן מגרד ביס פלאנט
דורי בן זאב מגרד    דורי בן זאב מגרד
אלטון ג'ון סחף את המבקרים שהגיעו ליס פלאנט זכרון יעקב    אלטון ג'ון סחף את המבקרים שהגיעו ליס פלאנט זכרון יעקב
ערב חגיגי לנשות האזור ביס פלאנט זכרון יעקב    ערב חגיגי לנשות האזור ביס פלאנט זכרון יעקב

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |