אישום: ביצע מעשים מגונים בחוסות במעון בחדרה - פלאשנט חדשות -
יום שני, 30 במרץ 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
אישום: ביצע מעשים מגונים בחוסות במעון בחדרה
שלומי גבאי
יום שישי, 9 באוגוסט 2019, 08:38

בבית משפט השלום בחדרה הגישה (חמישי) פרקליטות מחוז חיפה כתב אישום כנגד תושב תל אביב בן 82, בגין מעשים מגונים בחוסות במעון בחדרה בו חוסה גם בנו כבן ה-50
במשטרה חושדים כי המעשים נעשו לאורך תקופה ארוכה אולם מכתב האישום שהוגש עולה כי כתב האישום מתייחס רק בגין מעשים מגונים שביצע על פי החשד בחודש יולי בשתי חוסות. גם החשד לאינוס שעלה במהלך החקירה לא הבשיל לכלל אישום.

שני המקרים המתוארים בכתב האישום התרחשו לכאורה ב"חדר המשפחות" של הפנימייה הטיפולית-שיקומית שבפיקוח משרד הרווחה לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. החדר המדובר מיועד למפגש של דיירי המקום עם בני משפחותיהם, יש בו שולחן, כסאות, ומצלמות אבטחה, אלא שאיש כנראה לא צפה בהן בקפידה עד שהגיעו התלונות מאחת החוסות. על פי כתב האישום ונספחיו הנאשם היה מודע לנוכחותן של המצלמות ובכמה מקרים נקט בצעדים כדי למנוע תיעוד של שהתרחש בחדר ובסרטונים שנשלפו במהלך החקירה ניתן לראות כי הוא מזיז את המצלמה.

במהלך החקירה הנאשם טען בתחילה כי הוא אינו מכיר חוסות במעון ומעולם לא שהה עמן לבד ושלל מתן כסף לחוסה אודותיה נשאל. רק לאחר שהוצגו לו הסרטונים - הוא שינה את גרסתו וטען כי נפגש עם אחת מהן פעם אחת בלבד ונתן לה 20 ש"ח.
אישום: ביצע מעשים מגונים בחוסות במעון בחדרה
הנאשם בבית המשפט (צילום: שלומי גבאי)
מקרה אחד שתועד במצלמות התרחש ב-30 ליולי בעת שהנאשם הגיע למעון ונכנס לחדר המשפחות כשהוא סוחב עגלה ובה מצרכים שונים. מכתב האישום עולה כי מעט אחריו נכנסה אחת החוסות לחדר, התקרבה אל עגלת המצרכים ובעוד היא בוחנת אותה, נגע הנאשם בישבנה וחפן אותו בידו. ע"פ כתב האישום מצלמות אבטחה תיעדו אח"כ כי הוא ניגש אל דלת החדר וסגר אותה בעוד היא עומדת בסמוך לשולחן, אז הוא ניגש אליה, נצמד אל גופה מאחור, החל לשפשף את ישבנה מעל לבגדיה באמצעות ידו, הצמיד את פלג גופו התחתון לישבנה והמשיך לגעת באזור ישבנה ואיבר מינה מעל לבגדיה. הנאשם ניגש אל עגלת המצרכים והוציא ממנה בקבוק שתיה וכוסות אותם הניח על שולחן בחדר המשפחות ולטענת התביעה, כשהחוסה ניגשה אל השולחן שוב נגע הנאשם בישבנה בידו כאשר באמצעות ידו השנייה נגע באיבר מינה מעל לבגדיה.

מה אירע אח"כ אין איש יודע. בפרקליטות טוענים כי כמה דקות לאחר מכן הוא טיפס על כסא וכיוון את מצלמת האבטחה שהייתה מותקנת בחדר המשפחות לכיוון הרצפה, באופן שמנע המשך תיעוד של מעשיו.

במקרה שאירע ב-16 ביולי, שבועיים קודם לכן, מתועד הנאשם נצמד מאחור אל חוסה אחרת, משפשף את ישבנה מעל לבגדיה באמצעות ידו האחת ונוגע באיבר מינה מעל לבגדיה עם ידו השנייה. בפרקליטות אומרים כי בעוד היא ניסתה להדוף אותו בידה, הוא המשיך לגעת בישבנה מעל לבגדיה באמצעות ידו בעוד היא ממשיכה לארוז את תיקה.

בזכותה הכל נחשף. כמה ימים אחר כך היא סיפרה על האירוע לשתי עובדות שונות. אז, נפתחה חקירה במעון, בעקבותיה הוגשה תלונה למשטרה.

במקביל להגשת כתב האישום מבקשת הפרקליטות את הארכת מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים כנגדו. עו"ד סיגל דבורי, המייצגת אותו מטעם הסניגוריה הציבורית, אומרת כי מדובר בקשיש נטול עבר פלילי שבעצמו מתגורר בדיור מוגן, צורך תרופות, סובל מאימפוטנציה וניתן לאיין את מסוכנותו בהרחקה מהמעון המדובר. אבל התובעת מאיה הרטמן טוענת כי "גלומה בו מסוכנות מינית ברף גבוה, אשר איננה נקודתית".

מנהל "נווה נטוע", ד"ר פאבל ז'רקובסקי, מסר בתגובה כי "המועדון ממוקם מחוץ לחדרי המגורים של דיירי המעון" וכי "מיד עם היוודע הדבר, הנהלת המעון הגישה תלונה בתחנת המשטרה בחדרה, בצירוף ההקלטות מהמצלמה הממוקמת במועדון. כמו כן, דווח מידית לפיקוח של משרד הרווחה, לעו"ס המחוזית לחוק הסעד ולמשפחות של שתי הדיירות". הוא הוסיף כי "שתי הדיירות שנפגעו מטופלות באופן מסור על ידי הגורמים המקצועיים" וכי "בעקבות האירועים, הוחלט כי תתבצע השגחה צמודה על ידי צוות המעון במועדון המשפחות במהלך ביקורי בני המשפחה של החוסים".
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
בדיקות לאיתור הקורונה: גם במרכז הרפואי הלל יפה
בדיקות לאיתור הקורונה: גם במרכז הרפואי הלל יפה
   
הלל יפה: מתחם ייעודי ליולדות עם חשד לקורונה
הלל יפה: מתחם ייעודי ליולדות עם חשד לקורונה
   
במשטרה ממשיכים לסייע לאוכלוסיה הבוגרת
במשטרה ממשיכים לסייע לאוכלוסיה הבוגרת
   
מכה למשטרה: היעד המודיעיני שנתפס עם אקדח טעון שוחרר ממעצר
מכה למשטרה: היעד המודיעיני שנתפס עם אקדח טעון שוחרר ממעצר
   
בהלת הקורונה:
בהלת הקורונה: "משרד הבריאות מקדם בסתר בית חולים לחולי קורונה בפרדס חנה"
   
המאבק בקורונה: עיריית חדרה החלה להפעיל את ה-
המאבק בקורונה: עיריית חדרה החלה להפעיל את ה-"מדי כייף"
מדברים על זה
המאבק בקורונה: פקחים עירוניים יאכפו סגירה של בתי עסק המאבק בקורונה: פקחים עירוניים יאכפו סגירה של בתי עסק
...

שלומי גבאי | 25.3.2020

תושב חדרה נעצר בחשד לנשיאת נשק לא חוקי תושב חדרה נעצר בחשד לנשיאת נשק לא חוקי
החשוד המוכר למשטרה נעצר בתום מרדף שניהלו אחריו שוטרי התנועה ותחנת חדרה. במשטרה בודקים מה היתה כוונתו והאם היה בדרכו לפגוע באחרים עימם הוא מסוכסך. מעצרו הוא...

שלומי גבאי | 20.3.2020

נעצר בחשד לשוד חנות נוחות בתחנת דלק בחדרה נעצר בחשד לשוד חנות נוחות בתחנת דלק בחדרה
החשוד הועבר לחקירה בתחנת המשטרה בעיר והבוקר הוא יובא לדיון בבית משפט השלום בחדרה בבקשה להאריך את מעצרו...

שלומי גבאי | 15.3.2020

קרן לחיים קרן לחיים
אגף הרווחה ועמותת "עתיד בטוח – קרן לחיים" מפעילים בפרויקט סיוע ותמיכה במשפחות המתמודדות עם מחלת הסרטן של אחד מילדיהן...

ראובן יגיל | 15.3.2020

חשד: גנבו כלי נשק מחיילים חשד: גנבו כלי נשק מחיילים
המשטרה עצרה אמש בתום חקירה סמויה והפעלת סוכנת סמויה, 3 תושבי כפר קרע החשודים בגניבת כלי נשק מחיילים...

שלומי גבאי | 15.3.2020

כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים    אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים
אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב    אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב
אלון גל משחק באש    אלון גל משחק באש
אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים    אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |