אישום: ביצע מעשים מגונים בחוסות במעון בחדרה - פלאשנט חדשות -
יום שני, 19 באוגוסט 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
אישום: ביצע מעשים מגונים בחוסות במעון בחדרה
מאת: שלומי גבאי
יום שישי, 9 באוגוסט 2019, 08:38

בבית משפט השלום בחדרה הגישה (חמישי) פרקליטות מחוז חיפה כתב אישום כנגד תושב תל אביב בן 82, בגין מעשים מגונים בחוסות במעון בחדרה בו חוסה גם בנו כבן ה-50
במשטרה חושדים כי המעשים נעשו לאורך תקופה ארוכה אולם מכתב האישום שהוגש עולה כי כתב האישום מתייחס רק בגין מעשים מגונים שביצע על פי החשד בחודש יולי בשתי חוסות. גם החשד לאינוס שעלה במהלך החקירה לא הבשיל לכלל אישום.

שני המקרים המתוארים בכתב האישום התרחשו לכאורה ב"חדר המשפחות" של הפנימייה הטיפולית-שיקומית שבפיקוח משרד הרווחה לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. החדר המדובר מיועד למפגש של דיירי המקום עם בני משפחותיהם, יש בו שולחן, כסאות, ומצלמות אבטחה, אלא שאיש כנראה לא צפה בהן בקפידה עד שהגיעו התלונות מאחת החוסות. על פי כתב האישום ונספחיו הנאשם היה מודע לנוכחותן של המצלמות ובכמה מקרים נקט בצעדים כדי למנוע תיעוד של שהתרחש בחדר ובסרטונים שנשלפו במהלך החקירה ניתן לראות כי הוא מזיז את המצלמה.

במהלך החקירה הנאשם טען בתחילה כי הוא אינו מכיר חוסות במעון ומעולם לא שהה עמן לבד ושלל מתן כסף לחוסה אודותיה נשאל. רק לאחר שהוצגו לו הסרטונים - הוא שינה את גרסתו וטען כי נפגש עם אחת מהן פעם אחת בלבד ונתן לה 20 ש"ח.
אישום: ביצע מעשים מגונים בחוסות במעון בחדרה
הנאשם בבית המשפט (צילום: שלומי גבאי)
מקרה אחד שתועד במצלמות התרחש ב-30 ליולי בעת שהנאשם הגיע למעון ונכנס לחדר המשפחות כשהוא סוחב עגלה ובה מצרכים שונים. מכתב האישום עולה כי מעט אחריו נכנסה אחת החוסות לחדר, התקרבה אל עגלת המצרכים ובעוד היא בוחנת אותה, נגע הנאשם בישבנה וחפן אותו בידו. ע"פ כתב האישום מצלמות אבטחה תיעדו אח"כ כי הוא ניגש אל דלת החדר וסגר אותה בעוד היא עומדת בסמוך לשולחן, אז הוא ניגש אליה, נצמד אל גופה מאחור, החל לשפשף את ישבנה מעל לבגדיה באמצעות ידו, הצמיד את פלג גופו התחתון לישבנה והמשיך לגעת באזור ישבנה ואיבר מינה מעל לבגדיה. הנאשם ניגש אל עגלת המצרכים והוציא ממנה בקבוק שתיה וכוסות אותם הניח על שולחן בחדר המשפחות ולטענת התביעה, כשהחוסה ניגשה אל השולחן שוב נגע הנאשם בישבנה בידו כאשר באמצעות ידו השנייה נגע באיבר מינה מעל לבגדיה.

מה אירע אח"כ אין איש יודע. בפרקליטות טוענים כי כמה דקות לאחר מכן הוא טיפס על כסא וכיוון את מצלמת האבטחה שהייתה מותקנת בחדר המשפחות לכיוון הרצפה, באופן שמנע המשך תיעוד של מעשיו.

במקרה שאירע ב-16 ביולי, שבועיים קודם לכן, מתועד הנאשם נצמד מאחור אל חוסה אחרת, משפשף את ישבנה מעל לבגדיה באמצעות ידו האחת ונוגע באיבר מינה מעל לבגדיה עם ידו השנייה. בפרקליטות אומרים כי בעוד היא ניסתה להדוף אותו בידה, הוא המשיך לגעת בישבנה מעל לבגדיה באמצעות ידו בעוד היא ממשיכה לארוז את תיקה.

בזכותה הכל נחשף. כמה ימים אחר כך היא סיפרה על האירוע לשתי עובדות שונות. אז, נפתחה חקירה במעון, בעקבותיה הוגשה תלונה למשטרה.

במקביל להגשת כתב האישום מבקשת הפרקליטות את הארכת מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים כנגדו. עו"ד סיגל דבורי, המייצגת אותו מטעם הסניגוריה הציבורית, אומרת כי מדובר בקשיש נטול עבר פלילי שבעצמו מתגורר בדיור מוגן, צורך תרופות, סובל מאימפוטנציה וניתן לאיין את מסוכנותו בהרחקה מהמעון המדובר. אבל התובעת מאיה הרטמן טוענת כי "גלומה בו מסוכנות מינית ברף גבוה, אשר איננה נקודתית".

מנהל "נווה נטוע", ד"ר פאבל ז'רקובסקי, מסר בתגובה כי "המועדון ממוקם מחוץ לחדרי המגורים של דיירי המעון" וכי "מיד עם היוודע הדבר, הנהלת המעון הגישה תלונה בתחנת המשטרה בחדרה, בצירוף ההקלטות מהמצלמה הממוקמת במועדון. כמו כן, דווח מידית לפיקוח של משרד הרווחה, לעו"ס המחוזית לחוק הסעד ולמשפחות של שתי הדיירות". הוא הוסיף כי "שתי הדיירות שנפגעו מטופלות באופן מסור על ידי הגורמים המקצועיים" וכי "בעקבות האירועים, הוחלט כי תתבצע השגחה צמודה על ידי צוות המעון במועדון המשפחות במהלך ביקורי בני המשפחה של החוסים".
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
לקראת החג: אלפי שתילי פרחים נשתלו ברחבי העיר
לקראת החג: אלפי שתילי פרחים נשתלו ברחבי העיר
   
הותר לפרסום: סוכל ניסיון דקירה של חייל בחדרה
הותר לפרסום: סוכל ניסיון דקירה של חייל בחדרה
   
בן 18 נדקר על רקע בריונות בכביש בחדרה
בן 18 נדקר על רקע בריונות בכביש בחדרה
   
משט רפסודיה של נערי ונערות מעברות לזכרו של עדי
משט רפסודיה של נערי ונערות מעברות לזכרו של עדי
   
מאות חפיסות סיגריות נפלטו לחוף אולגה
מאות חפיסות סיגריות נפלטו לחוף אולגה
   
1,276 יחידות דיור יבנו בשכונה חדשה בחדרה
1,276 יחידות דיור יבנו בשכונה חדשה בחדרה
מדברים על זה
חגיגת אהבה לרגל ט חגיגת אהבה לרגל ט"ו באב ב"המטבח" בגן שמואל
זוגות מכל הגילאים והמינים שרוצים לחוות חוויה מרגשת מהנה מצחיקה ומגבשת מוזמנים ל"המטבח" מרכז חדש לסדנאות בישול ואפיה לסדנת בישול ים תיכוני שמיוחדת לט"ו באב...

ראובן יגיל | 11.8.2019

זהירות: מתקפת סייבר על ישראל זהירות: מתקפת סייבר על ישראל
בשעות האחרונות התקבל דיווח ביחידת הסייבר בלהב 433 על תחילת פעילות של תשתית פישינג (דיוג) אשר נועדה לאסוף פרטי לקוחות ופרטי חשבונות בנק מאזרחים בישראל...

שלומי גבאי | 9.8.2019

לילד משעמם בכיתה? הנה כמה טיפים לעזור לו להתרכז בשנה הבאה לילד משעמם בכיתה? הנה כמה טיפים לעזור לו להתרכז בשנה הבאה
שעמום בכיתה היא תופעה שמתארים תלמידים רבים במהלך שנות הלימודים, במיוחד בשנים הקודמות לסיום התיכון בהן הלימוד מתבסס על ההכנה לבגרות. עבור מרבית התלמידים מדו...

פלאשנט חינוך | 7.8.2019

השקה חגיגית לספר השקה חגיגית לספר "באושר ועושר - הסיפור האמיתי"
בחמישי הקרוב בערב בשעה 20:00 ביוניקורן פרדס חנה תתקיים ההשקה של הספר החדש של שי אביבי ומיכל ליבדינסקי...

פלאשנט תרבות | 6.8.2019

331 אלף שקלים לפיתוח חוף הים בחדרה 331 אלף שקלים לפיתוח חוף הים בחדרה
מועצת העיר אישרה תב"ר שנועד לשיפוץ מגדלי ההצלה ורכישת רכבי הצלה וציוד רפואי, במטרה להמשיך לתחזק את חופי הים בחדרה ברמה נאותה ובטיחותית
...


ראובן יגיל | 4.8.2019

כתבות 2018 כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מדליסט הזהב גל פרידמן מגרד ביס פלאנט    מדליסט הזהב גל פרידמן מגרד ביס פלאנט
דורי בן זאב מגרד    דורי בן זאב מגרד
אלטון ג'ון סחף את המבקרים שהגיעו ליס פלאנט זכרון יעקב    אלטון ג'ון סחף את המבקרים שהגיעו ליס פלאנט זכרון יעקב
ערב חגיגי לנשות האזור ביס פלאנט זכרון יעקב    ערב חגיגי לנשות האזור ביס פלאנט זכרון יעקב

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |