אישום: ביצע מעשים מגונים בחוסות במעון בחדרה - פלאשנט חדשות -
יום רביעי, 20 בנובמבר 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
אישום: ביצע מעשים מגונים בחוסות במעון בחדרה
מאת: שלומי גבאי
יום שישי, 9 באוגוסט 2019, 08:38

בבית משפט השלום בחדרה הגישה (חמישי) פרקליטות מחוז חיפה כתב אישום כנגד תושב תל אביב בן 82, בגין מעשים מגונים בחוסות במעון בחדרה בו חוסה גם בנו כבן ה-50
במשטרה חושדים כי המעשים נעשו לאורך תקופה ארוכה אולם מכתב האישום שהוגש עולה כי כתב האישום מתייחס רק בגין מעשים מגונים שביצע על פי החשד בחודש יולי בשתי חוסות. גם החשד לאינוס שעלה במהלך החקירה לא הבשיל לכלל אישום.

שני המקרים המתוארים בכתב האישום התרחשו לכאורה ב"חדר המשפחות" של הפנימייה הטיפולית-שיקומית שבפיקוח משרד הרווחה לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. החדר המדובר מיועד למפגש של דיירי המקום עם בני משפחותיהם, יש בו שולחן, כסאות, ומצלמות אבטחה, אלא שאיש כנראה לא צפה בהן בקפידה עד שהגיעו התלונות מאחת החוסות. על פי כתב האישום ונספחיו הנאשם היה מודע לנוכחותן של המצלמות ובכמה מקרים נקט בצעדים כדי למנוע תיעוד של שהתרחש בחדר ובסרטונים שנשלפו במהלך החקירה ניתן לראות כי הוא מזיז את המצלמה.

במהלך החקירה הנאשם טען בתחילה כי הוא אינו מכיר חוסות במעון ומעולם לא שהה עמן לבד ושלל מתן כסף לחוסה אודותיה נשאל. רק לאחר שהוצגו לו הסרטונים - הוא שינה את גרסתו וטען כי נפגש עם אחת מהן פעם אחת בלבד ונתן לה 20 ש"ח.
אישום: ביצע מעשים מגונים בחוסות במעון בחדרה
הנאשם בבית המשפט (צילום: שלומי גבאי)
מקרה אחד שתועד במצלמות התרחש ב-30 ליולי בעת שהנאשם הגיע למעון ונכנס לחדר המשפחות כשהוא סוחב עגלה ובה מצרכים שונים. מכתב האישום עולה כי מעט אחריו נכנסה אחת החוסות לחדר, התקרבה אל עגלת המצרכים ובעוד היא בוחנת אותה, נגע הנאשם בישבנה וחפן אותו בידו. ע"פ כתב האישום מצלמות אבטחה תיעדו אח"כ כי הוא ניגש אל דלת החדר וסגר אותה בעוד היא עומדת בסמוך לשולחן, אז הוא ניגש אליה, נצמד אל גופה מאחור, החל לשפשף את ישבנה מעל לבגדיה באמצעות ידו, הצמיד את פלג גופו התחתון לישבנה והמשיך לגעת באזור ישבנה ואיבר מינה מעל לבגדיה. הנאשם ניגש אל עגלת המצרכים והוציא ממנה בקבוק שתיה וכוסות אותם הניח על שולחן בחדר המשפחות ולטענת התביעה, כשהחוסה ניגשה אל השולחן שוב נגע הנאשם בישבנה בידו כאשר באמצעות ידו השנייה נגע באיבר מינה מעל לבגדיה.

מה אירע אח"כ אין איש יודע. בפרקליטות טוענים כי כמה דקות לאחר מכן הוא טיפס על כסא וכיוון את מצלמת האבטחה שהייתה מותקנת בחדר המשפחות לכיוון הרצפה, באופן שמנע המשך תיעוד של מעשיו.

במקרה שאירע ב-16 ביולי, שבועיים קודם לכן, מתועד הנאשם נצמד מאחור אל חוסה אחרת, משפשף את ישבנה מעל לבגדיה באמצעות ידו האחת ונוגע באיבר מינה מעל לבגדיה עם ידו השנייה. בפרקליטות אומרים כי בעוד היא ניסתה להדוף אותו בידה, הוא המשיך לגעת בישבנה מעל לבגדיה באמצעות ידו בעוד היא ממשיכה לארוז את תיקה.

בזכותה הכל נחשף. כמה ימים אחר כך היא סיפרה על האירוע לשתי עובדות שונות. אז, נפתחה חקירה במעון, בעקבותיה הוגשה תלונה למשטרה.

במקביל להגשת כתב האישום מבקשת הפרקליטות את הארכת מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים כנגדו. עו"ד סיגל דבורי, המייצגת אותו מטעם הסניגוריה הציבורית, אומרת כי מדובר בקשיש נטול עבר פלילי שבעצמו מתגורר בדיור מוגן, צורך תרופות, סובל מאימפוטנציה וניתן לאיין את מסוכנותו בהרחקה מהמעון המדובר. אבל התובעת מאיה הרטמן טוענת כי "גלומה בו מסוכנות מינית ברף גבוה, אשר איננה נקודתית".

מנהל "נווה נטוע", ד"ר פאבל ז'רקובסקי, מסר בתגובה כי "המועדון ממוקם מחוץ לחדרי המגורים של דיירי המעון" וכי "מיד עם היוודע הדבר, הנהלת המעון הגישה תלונה בתחנת המשטרה בחדרה, בצירוף ההקלטות מהמצלמה הממוקמת במועדון. כמו כן, דווח מידית לפיקוח של משרד הרווחה, לעו"ס המחוזית לחוק הסעד ולמשפחות של שתי הדיירות". הוא הוסיף כי "שתי הדיירות שנפגעו מטופלות באופן מסור על ידי הגורמים המקצועיים" וכי "בעקבות האירועים, הוחלט כי תתבצע השגחה צמודה על ידי צוות המעון במועדון המשפחות במהלך ביקורי בני המשפחה של החוסים".
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
הצלחה לטורניר הג'ודו הבינלאומי בחדרה
הצלחה לטורניר הג'ודו הבינלאומי בחדרה
   
תאונת עבודה קטלנית בקיבוץ שדות ים
תאונת עבודה קטלנית בקיבוץ שדות ים
   
העץ קרס ופגע ב-2 ילדות סמוך לתחנת הסעה לילדים
העץ קרס ופגע ב-2 ילדות סמוך לתחנת הסעה לילדים
   
חדרה חיבקה את תושבי הדרום והעניקה להם בית חם
חדרה חיבקה את תושבי הדרום והעניקה להם בית חם
   
בעיריית חדרה מעודדים נסיעה בתחבורה ציבורית
בעיריית חדרה מעודדים נסיעה בתחבורה ציבורית
   
שר התחבורה לגנדלמן:
שר התחבורה לגנדלמן: "עם ראש עיר כמוך הפרויקטים רצים"
מדברים על זה
עצרת הזדהות עם המאבק נגד אלימות במשפחה עצרת הזדהות עם המאבק נגד אלימות במשפחה
בשיתוף העירייה וארגוני הנשים התקיימה ברחבת העירייה עצרת הזדהות לקראת היום הבינלאומי למאבק באלימות במשפחה
...


ראובן יגיל | 20.11.2019

עיריית חדרה פועלת לשיפור הקליטה של העולים בעיר עיריית חדרה פועלת לשיפור הקליטה של העולים בעיר
היחידה לעולי צרפת באגף הרווחה של העירייה מובילה פעילויות עירוניות לשיפור הקליטה של העולים, כולל פתיחת אולפן, מועדון גמלאים, וטיולים ברחבי ישראל...

ראובן יגיל | 20.11.2019

מיזם כיתות הוותיקים מתרחב: נפתחה כיתה שלישית מיזם כיתות הוותיקים מתרחב: נפתחה כיתה שלישית
בעקבות ההצלחה של המיזם המשותף לעיריית חדרה והמשרד לשוויון חברתי, נפתחה כיתה בתיכון מדעים ואמנויות, ללימוד והעשרה של אזרחים ותיקים...

שלומי גבאי | 18.11.2019

תנועת הרכבות הופסקה לשעה בשל שריפה בפרדס חנה תנועת הרכבות הופסקה לשעה בשל שריפה בפרדס חנה
שבעה צוותים וזוג מטוסי כיבוי בפיקודו של רשף צורי מכלוף פעלו לכיבוי שריפת קוצים ועצים גדולה בפרדס חנה סמוך לפסי הרכבת. תנועת הרכבות הופסקה וכן הוקפץ חפק למק...

שלומי גבאי | 17.11.2019

בשער מנשה חגגו ברית מילה לבן של מטופל בשער מנשה חגגו ברית מילה לבן של מטופל
יומיים בלבד לפני לידת בנו אושפז חולה במרכז לבריאות הנפש שער מנשה. "כאשר הבעתי את הרצון שלנו בפני צוות המחלקה שבעלי יהיה נוכח בברית, לא שיערתי לאן זה יתגלגל...

שלומי גבאי | 10.11.2019

כתבות 2018 כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים    אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים
חגיגה ספורטיבית: ספורטאי האזור חגגו ביס פלאנט    חגיגה ספורטיבית: ספורטאי האזור חגגו ביס פלאנט
מביאים כבוד לעיר    מביאים כבוד לעיר
מתחדשים במדרסים    מתחדשים במדרסים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |