שונים אך שווים - פלאשנט חדשות -
יום שלישי, 28 בספטמבר 2021
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
שונים אך שווים
ראובן יגיל
יום חמישי, 17 ביוני 2021, 15:20

פרויקט ייחודי ומרגש מבית היוצר של עיריית חדרה מעניק חיבוק חם לילדים עם צרכים מיוחדים ומזכיר לכולנו: "שונים אך שווים- כולנו בני אדם"
לא שקופים: בעיר חדרה ישנן כ 400 משפחות עם ילדים עם צרכים מיוחדים ועוד מאות בגילאים מתבגרים. הפרויקט 'מיוחדים זו ברכה', שעלה לאוויר השבוע ביוזמת עיריית חדרה ובשיתוף עם הורים חדרתיים לילדים עם צרכים מיוחדים, מניף דגל חשוב של הכלה ושילוב תוך מתן ביטוי לחשיבות של עשייה משותפת שיש בה שותפות ושוויון אמיתי לכולם, עם ובלי מוגבלויות. ראש העיר צביקה גנדלמן בירך על הפרויקט ואמר "הפרויקט מקדם ערכי כבוד, סובלנות ושוויון, קיום וחוויות פנאי משותפות בקהילה החדרתית, המהווים תשתית עליה נוכל יחד לכונן חברת מופת. זה מה שאני מייחל לחברה שלנו, בחדרה ובכל הארץ."

אפרת שגיא, אמא לשני ילדים מיוחדים ומבורכים שסייעה בהפקת הפרויקט כותבת, "לכל ילד ובוגר עם צרכים מיוחדים יש קסם, תחביב, רצון סגולה. הם זקוקים בעיקר לאהבה, הכלה והבנה. קבלת השונה לעיתים מעוררת בנו תחושות שונות כגון פחד או רתיעה. תחושות אלו הן נורמאליות. אנו נוטים להרגיש בטוחים בתוך סביבה שאנו מכירים, מכיוון שזו סביבה שאפשר לנבא אותה ולהרגיש תחושת שליטה. למעשה כולנו שונים אחד מהשני. אין שני אנשים שהם אותו דבר בדיוק. חשוב לזכור שכולנו שונים אך שווים- כולנו בני אדם, אך יש בינינו הבדלים."

איתי שגיא (14) ״אוטיזם היא פשוט דרך מחשבה אחרת להסתכל, לחשוב ולחוש את העולם בדיוק כמו כל אדם אחר השונה מהשני בדרך הייחודית שלו״.
"איתי הילד מופלא שלנו, מאובחן על הרצף האוטיסטי." כותבת אמו אפרת. "אוטיזם הוא שם כללי לקשת רחבה שעיקר המאפיינים הבולטים בה הם קושי תקשורתי וחברתי. הספקטרום מאוד רחב, ובדרך כלל האחד אינו דומה לשני."

"איתי מוזיקאי מחונן וניחן בשמיעה אבסולוטית ובחוש מוסיקלי יוצא דופן, והוא מנגן על מגוון כלים ללא ידע קודם והקצב הוא בשורש נשמתו מלידה. לצד הקשיים והאתגרים לאיתי יש עוד כל כך הרבה חוזקות, יש לו אינטואיציה רבה ועמוקה, עם זכרון פנומנלי יוצא דופן. לאיתי חשוב להיות חלק בלתי נפרד מהחברה. הוא אומר ש'אוטיזם בראייתו היא פשוט דרך מחשבה אחרת להסתכל, לחשוב ולחוש את העולם בדיוק כמו כל אדם אחר השונה מהשני בדרך הייחודית שלו'."

"כיום איתי מתופף במיזם מוזיקלי יחודי שהקמנו עבורו, להקת ״תופעות לוואי״ המשלבת בני נוער עם ובלי צרכים מיוחדים.. ואתם בקרוב עוד תשמעו עליהם." אפרת כותבת לבנה, "ילד קסם אהוב שלנו, שרק תחייך ותהיה מאושר כל החיים זה כל מה שאנחנו מבקשים."

דוד וישניה (8) "כרומוזום השלום"
הוריו של דויד מספרים על בנם, "דוידי שלנו הוא ילד של אהבה, שנולד עם תסמונת דאון הכוללת כרומוזום נוסף. אנחנו מכנים אותו 'כרומוזום השלום', כי הילד הזה נשלח לעולם להפיץ טוב, להרבות אהבה ושלום. זה הייחוד שלו."

"אז נכון, ההתפתחות שלו יותר איטית ויש לו את הקצב שלו" אומרים הוריו, "אבל הוא מלמד אותנו בדרך, הרבה שיעורים חשובים. אנחנו סוללים לו את הדרך מתוך אמונה בתפקיד שלו בעולם ומקווים שתמיד יהיו לנו בדרך שליחים טובים, שהוא יגשים את הייעוד שלו וימשיך להיות בריא ושמח."

אבישג שלום (24) "מרגישה שייכת לדבר הכי ישראלי שיש- הצבא"
אבישג מתגוררת גם היא בחדרה ומאובחנת עם פיגור קל. הוריה מספרים, "אבישג בחורה מקסימה, עם חיוך כובש, לב רחב, המון הומור והמון רצון לעזור. היא מעורה מאוד במה שקורה במדינה ובעולם בזכות אהבתה לקריאה, בעיקר של עיתונים. אוהבת לשחק במחשב, לשיר, לרקוד ולכתוב ברכות מרגשות לבני המשפחה והחברים."
"אבישג מתנדבת כבר 3 שנים בצבא, בחטיבת הצנחנים, במסגרת "שווים במדים" של עמותת אקי"ם. היא אהובה בבסיס ומרגישה בו חלק ושייכות. ביום העצמאות האחרון נבחרה לחיילת מצטיינת. אנחנו, ההורים וכל המשפחה, גאים בה על הדרך שעברה מבית הספר, דרך שילוב בתנועת הנוער "בני עקיבא" בשבט יובל." בשנים האחרונות אבישג "מרגישה שייכת לדבר הכי ישראלי שיש - הצבא. נאחל לה ולעצמנו להמשך - שנצליח לבנות פה חברה מקבלת ותומכת שבה גם השונה הוא שייך."

עילאי מור יוסף (12), מתן מור יוסף (4) "כולנו שווים וכולנו אחד"
עילאי ומתן מור-יוסף הם אחים, הם הכח המוביל של הוריהם בחיים.
"עילאי בן ה 12 עם ליקוי שמיעה קל, אח נדיר, תלמיד טוב ומוביל, יפה תואר וספורטאי מצטיין, תמיד רואה את האחר, מנהיג מבטן ולידה." מספרים הוריו. "עילאי הוא שחקן מוביל בקבוצת 'הפועל חדרה' וחלום חייו הוא להתקדם בתחום הכדורגל בעתיד."

"מתן-שלום בן ה 4 כשמו כן הוא, הוא ילד של אהבה. הוא מתמודד עם תסמונת נדירה בשם 'GRIN2B', המאופיינת בפגיעה בתפקוד ההתפתחותי והרגשי. מתן שלום הוא ילד חברותי עם יופי מיוחד וחיוך שובה לב שמקרין אור בכל מקום, מאד אוהב מוזיקה ואף מרבה לתקשר באמצעותה."
"הקשר בין האחים עוצמתי, הם מתחנכים לערכים להכלה וקבלת האחר. ההתמודדות שלנו תמיד מלווה בגאווה ורצון להצליח למרות הקושי, ואנו מייחלים שהסביבה תעטוף את המיוחדים שלנו בכל מקום. כולנו שווים וכולנו אחד".

הראל יהודה (10.5) "לנצח את הזמן ולא להפסיק לחייך לעולם"
הראל הוא ילד שכולו אור, המתמודד עם תסמונת נדירה יתומה בשם 'MPS2' המאופיינת בפגיעה הדרגתית באיברי הגוף ותפקודם. מדובר בתסמונת פרוגרסיבית ומתקדמת, חשוכת מרפא עד אובדן חיים בגיל צעיר.
הוריו של הראל מספרים, "הראל אוהב אדם ומייצר נוכחות מיוחדת מהמוכר והידוע. יש להתבונן בו במשקפיים הנכונים בכדי להעניק לו את הראוי והטוב עבורו. במידה ופגשתם את הראל תדעו שהוא 1 מתוך 12 ילדים בישראל ומתמודד באצילות לצד אתגרים רפואיים יומיומיים. הוא גדול מהחיים!"

"הראל ניחן באינטליגנציה רגשית גבוה מאוד ומלא שמחה, יחבק אתכם בעיניו וילמד אתכם אהבה שאינה תלויה בדבר. כל יום עבורנו הוא כמו נס והודיה לבריאה. הראל הינו מלאך בדמות אדם אשר פורש את כנפי אהבתו על כל מי שפוגש בו. לו היו לו המילים הוא היה פשוט מבקש - שהעולם יהיה מודע יותר וייתן לאחרים סיכוי הוגן להיות חלק שווה מהחיים של כולנו, לנצח את הזמן, ולא להפסיק לחייך לעולם."

גל כהן (28) "לב ענק והמון שמחת חיים"
גל מאובחנת פיגור קל - בינוני. היא השנייה מבין ארבעה אחים, ועובדת במע״ש חדרה, שירות תעסוקה למוגבלים.
אמה של גל מספרת עליה, "גל אוהבת מאוד מחשבים, מוזיקה, ריקודים אך יותר מהכל היא אוהבת חתולים. גל מתנדבת אחת לשבוע בעמותה שעוסקת באריזות מזון לנזקקים. לכל מקום שנכנסת הופכת ישר למרכז העניינים. היא אהובה מאוד, עם לב ענק והמון שמחת חיים. החזון שלי, אמא שלה, הוא שתצליח להיות יותר עצמאית."

אגם גרינשפון (11) "ילדה שכולה לב ענקי"
"אגמי שלנו נולדה עם עיכוב התפתחותי, ההתפתחות שלה איטית יותר מבני גילה." מספרים הוריה. "היא ילדה שכולה לב ענקי, ילדה חברותית שאוהבת להרעיף ולקבל חום ואהבה, רגישה ובעלת רגישות לאחר."
"אגם ציירת ורקדנית מלידה, המוזיקה בשבילה מרגיעה כמו ים. סגנון הריקוד המועדף עליה הוא היפ הופ והיא משתתפת בחוג היפ הופ בקביעות. לצד הקשיים הרגשיים, לאגם חשוב הנושא החברתי, היא רוצה להגדיל את מעגל החברות שלה."
"ילדה מדהימה שלנו, שתהיי תמיד בשמחה, תאמיני בעצמך ותשתלבי בחברה."

מוסיפה אפרת שגיא, הפועלת רבות לקידום הנושא, פעילה חברתית, שותפה במנהיגות לצרכים מיוחדים במרכז למשפחה חדרה, מנהלת את קבוצת הורים מאוחדים חדרה ומקימת ומפיקת מיזם להקת 'תופעות לוואי', המשלבת בני נוער עם ובלי צרכים מיוחדים. "הפרויקט הכל כך חשוב הזה נולד בכדי שילדים ובוגרים עם מוגבלויות ומשפחותיהם יוכלו להפסיק להרגיש שקופים ויחושו חלק בלתי נפרד מהחברה הסובבת אותם. אני מאמינה שכל אדם בתוך קהילה ראוי להיות חלק פעיל ,תורם ונתרם. מטרת-העל של כולנו היא לתת שוויון הזדמנויות לכולם.

כשאתם פוגשים ילד או בוגר מיוחד, שונה, אחר, תמיד זכרו כי ה-"אחר" יכול בעצם כל מי שאינו אני, ולפיכך כל בני האדם שאינם אני עצמי ייחשבו למישהו אחר. תפיסת "האחר השונה" בהקשר של שילוב והכלה בחינוך ובחברה בישראל כבר נמצא בתהליך של שינוי תפיסה ציבורי. השילוב וגישת ההכלה משפיע על איכות חייו ועל כבודו וחירותו של אדם עם צרכים ואנו כחברה מחוייבים לעגן את זכותו להשתתפות שוויונית ופעילה בכל מעגלי החיים. בחדרה כבר מתקיימת מהפכה חברתית ושינוי עמדות בנושא. בפרויקט 'מיוחדים זו ברכה', רצינו לשקף דרך התמונות את האדם מאחורי המיוחדות שרוצה בסך הכל לחיות בכבוד כמו כולם. הפרויקט מהווה עוד אבן דרך משמעותית בדרך לחזון המיוחל."
שונים אך שווים
לא שקופים (צילום: דוברות העירייה)
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
ניסיון שוד בתחנת דלק באור עקיבא
ניסיון שוד בתחנת דלק באור עקיבא
   
המשטרה חשפה מעבדת סמים גדולה בפרדס חנה
המשטרה חשפה מעבדת סמים גדולה בפרדס חנה
   
פעוטה בת שנה נכוותה באורח בינוני משתיה חמה
פעוטה בת שנה נכוותה באורח בינוני משתיה חמה
   
תושב חדרה נעצר בחשד שניסה לרצוח את בת זוגתו
תושב חדרה נעצר בחשד שניסה לרצוח את בת זוגתו
   
בני זוג מחדרה נמצאו דקורים בביתם
בני זוג מחדרה נמצאו דקורים בביתם
   
רוכב אופנוע בן 19 נהרג בכניסה הדרומית לחדרה
רוכב אופנוע בן 19 נהרג בכניסה הדרומית לחדרה
 לוקאלי
בחמישי הקרוב: מירוץ הלילה של חדרה לאורך החוף בחמישי הקרוב: מירוץ הלילה של חדרה לאורך החוף
מירוץ הלילה של חדרה הוא היחיד בארץ למעשה שבו רצים את מרבית המסלול לאורך החוף, וזו גם המיוחדות שלו...

פלאשנט לוקאלי | 20.9.2021

עיריית חדרה חילקה ציוד עבור תפילות יום הכיפורים לעשרות בתי כנסת בעיר עיריית חדרה חילקה ציוד עבור תפילות יום הכיפורים לעשרות בתי כנסת בעיר
בחסות ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן ובהובלת ראשי הסיעות הדתיות בחדרה, כ 120 בתי כנסת ברחבי העיר קיבלו את הציוד הנדרש לקיום תפילות הימים הנוראים וחגי תשרי בש...

פלאשנט לוקאלי | 20.9.2021

חגי תשרי מכל הלב חגי תשרי מכל הלב
לקראת החגים, הגיע ראש העיר למשרדי עמותת 'לב חם' להרמת כוסית חגיגית. ראש העיר הודה לאנשי העמותה המסורים על פעילותם המבורכת, במיוחד בתקופה מורכבת זו...

פלאשנט לוקאלי | 3.9.2021

יוצרים קהילתיות עם 'שוקהילה' יוצרים קהילתיות עם 'שוקהילה'
החודש יצא לפועל בפעם השנייה בהתרגשות גדולה מיזם שוקהילה, יריד קהילתי ייחודי שפעל בשכונת גזית בהובלת תכנית בטאצעירים של משרד הבינוי והשיכון בהפעלת רשת עתיד,...

פלאשנט לוקאלי | 4.8.2021

כנס קהילה בבית המורשת ליהדות אתיופיה כנס קהילה בבית המורשת ליהדות אתיופיה
רבים מבני הקהילה האתיופית בחדרה השתתפו בכנס קהילה בהשתתפות ראש העיר צביקה גנדלמן, אנשי ציבור מבני העדה וקייסים. במסגרת הכנס חולקו תעודות הערכה למתנדבים המס...

פלאשנט לוקאלי | 30.7.2021

 מדברים על זה
ההשלכות של תקופת הקורונה על הנפש ההשלכות של תקופת הקורונה על הנפש
...

פלאשנט בריאות | 20.9.2021

יישור שיניים – לצעירים ולמבוגרים יישור שיניים – לצעירים ולמבוגרים
...

פלאשנט סטיילינג | 14.9.2021

ערוצי שיווק עכשוויים ערוצי שיווק עכשוויים
...

פלאשנט עסקים | 14.9.2021

יועץ משכנתאות – מה זה? יועץ משכנתאות – מה זה?
...

פלאשנט פיננסים | 12.9.2021

המסלול המהיר להלוואה לכל מטרה המסלול המהיר להלוואה לכל מטרה
...

פלאשנט עסקים | 26.8.2021

בדק בית מומלץ בדק בית מומלץ
...

ראובן יגיל | 25.8.2021

האפשרויות השונות של קורס פסיכומטרי ב-HIGHQ האפשרויות השונות של קורס פסיכומטרי ב-HIGHQ
...

פלאשנט חינוך | 25.8.2021

טבע ופרדס חנה טבע ופרדס חנה
...

פלאשנט עסקים | 18.8.2021

הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש או לעסק על קצה המזלג הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש או לעסק על קצה המזלג
...

פלאשנט עסקים | 15.8.2021

מהי מצלמה תרמית מתי משתמשים בה ומה היתרונות שלה באיתור נזילות? מהי מצלמה תרמית מתי משתמשים בה ומה היתרונות שלה באיתור נזילות?
איתור נזילות בעזרת מצלמה תרמית מומלץ כאשר מופיעים סימני רטיבות בקירות, ברצפה או בתקרות...

פלאשנט צרכנות | 11.8.2021

בחירת וילונות לסלון בצורה נכונה! בחירת וילונות לסלון בצורה נכונה!
לא תמיד זה יכול להיות פשוט לבצע בחירת של וילונות לסלון בצורה נכונה. צריך שיהיה לכם טעם טוב, וכמובן עליכם להחליט מה יהיה הכי מתאים לבית שלכם.
עליכם להב...


פלאשנט צרכנות | 11.8.2021

3 צימרים מובילים בצפון 3 צימרים מובילים בצפון
הכירו את הצימרים המומלצים ביותר בצפון...

פלאשנט תיירות | 11.8.2021

הדפס על קנבס – איך, מתי ולמה בכלל כדאי לכם? הדפס על קנבס – איך, מתי ולמה בכלל כדאי לכם?
הדפסות יוצרות חוויית מוצר ייחודית שונה ומיוחדת למדי, בוודאי כאשר אתם מבקשים להעניק מתנה או לעבוד על עיצוב אישי לטובת לקוח מיוחד...

פלאשנט צרכנות | 10.8.2021

כיצד מכונות נספרסו שינו את הקפה שלנו? כיצד מכונות נספרסו שינו את הקפה שלנו?
מכונות נספרסו הם לא עוד סתם פינוק, אלא בריאות לגוף ולנפש כאחד...

פלאשנט צרכנות | 5.8.2021

כירורג פלסטי – להיראות טוב, להרגיש טוב כירורג פלסטי – להיראות טוב, להרגיש טוב
אנחנו לא יודעים מה איתכם, אבל את הטיפולים הפלסטיים שלנו, כמו כל טיפול אחר, אנחנו מעדיפים לעשות אצל מומחה...

פלאשנט בריאות | 4.8.2021

כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
ציוצים
הזוג התל אביבי הרותח מגיע לזכרון יעקב    הזוג התל אביבי הרותח מגיע לזכרון יעקב
מפגש תימני אסלי נערך השבוע במסעדת האופרה בחדרה    מפגש תימני אסלי נערך השבוע במסעדת האופרה בחדרה
פיטר פלצ'יק מתאמן חזק לאולימפיאדה    פיטר פלצ'יק מתאמן חזק לאולימפיאדה
המיזם שיביא לכם את המשלוח מהשמיים עד הבית    המיזם שיביא לכם את המשלוח מהשמיים עד הבית
היוצרת בחרס
...

שבוע אחרון לחופשת הקיץ - יוצאים לבלות באוויר הפתוח באתרי רשות הטבע והגנים
שבוע אחרון לחופש הגדול ולפני שמכינים את הילקוטים והקלמר...

"היהלום שבכתר"
עדי דרורי היא בעלת המותג- EDDI תכשיטים משובצים יהלומים....

עיצוב פנים מתחיל מבפנים: הסטודיו והבלוג של גל צבר
גל צבר בעלת סטודיו ובלוג לעיצוב פנים ולאיזון החיים. כיל...

"אומנות ריפוי הנפש" מאת יוליה בורוכוביץ'
יוליה בורוכוביץ' הגיעה לעולם הריפוי הטבעי לאחר שבעברה ה...

תיירות ונופש
3 צימרים מובילים בצפון 3 צימרים מובילים בצפון
הכירו את הצימרים המומלצים ביותר בצפ...
תיירות ונופש | ממומן

פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה
בין שלל הצגות וצילומים לסדרה חדשה, ...
תיירות ונופש

חופשה אומנותית בישראל חופשה אומנותית בישראל
אפשרות מאוד מיוחדת לחופשה ולנופש הי...
תיירות ונופש | ממומן

לחגוג את יום הבסטיליה במלון בעיר השכנה לחגוג את יום הבסטיליה במלון בעיר השכנה
מלון הספא העירוני DAVID TOWER הנמצא...
תיירות ונופש

ללמוד להעריך את הטבע: שמורות טבע בצפון ללמוד להעריך את הטבע: שמורות טבע בצפון
הקיץ מתקרב אלינו בצעדי ענק, וזה בדי...
תיירות ונופש | ממומן

טיפים והמלצות
טיפים שיעזרו לכם לבחור חשמלאי בחדרה מוסמך טיפים שיעזרו לכם לבחור חשמלאי בחדרה מוסמך
כל הטיפים לבחירת חשמלאי מוסמך בחדרה...
טיפים והמלצות | ממומן

טיפים לצביעת דירה בחדרה שכדאי לכם להכיר טיפים לצביעת דירה בחדרה שכדאי לכם להכיר
אחת השאלות הראשונות שיכולות להעסיק ...
טיפים והמלצות | ממומן

טיפים לעיצוב המשרד על ידי מודולרי ריהוט משרדי טיפים לעיצוב המשרד על ידי מודולרי ריהוט משרדי
מרגישים כי המשרד הקיים כבר אינו עומ...
טיפים והמלצות | ממומן

חיטוי באוזון - מה זה אומר? חיטוי באוזון - מה זה אומר?
חיטוי נוצר על מנת שנוכל לחטא את כל ...
טיפים והמלצות | ממומן

מערכות מיזוג אוויר: בואו נראה מה חשוב לדעת עליהן מערכות מיזוג אוויר: בואו נראה מה חשוב לדעת עליהן
מערכות מיזוג אוויר מפיצות אוויר קרי...
טיפים והמלצות | ממומן

בעריכת: מירב טור
"נעלי סינדרלה החדשות" הקמבאק המטורף של נעלי הסניקרס
בשנה האחרונה הנו עדים לתופעה שחוזרת אלינו לעולם האופנה ...

איך מגיפת הקורונה השפיעה על עולם האופנה איך מגיפת הקורונה השפיעה על עולם האופנה
עולם האופנה ספג פגיעה קשה בהתמודדות עם מגיפת הקורונה. ה...


© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |
פלאשנט - חדשות חדרה והסביבה | עיתון בחדרה | עיתונים מקומיים בחדרה | מקומונים בחדרה | מגזין בחדרה והסביבה | מגזינים בחדרה | עיתון בחדרה והסביבה | מקומון בחדרה והסביבה