סכסוכים חמים ומשטרה על הזנב: קבלת הפנים לעבריין ירין ביטון - פלאשנט חדשות -
יום שני, 21 באוקטובר 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
סכסוכים חמים ומשטרה על הזנב: קבלת הפנים לעבריין ירין ביטון
מאת: שלומי גבאי
יום ראשון, 30 ביוני 2019, 06:13

דריכות רבה במשטרה ובעולם הפשע בחדרה והאזור משחרורו הצפוי בימים הקרובים של העבריין ירין ביטון שחתונתו זכתה לכינוי "חתונת הדמים" כשבמהלכה מצא את מותו אלמוג פדל (21) מדקירות סכין. כיצד יסתיימו מפגשיו עם העבריינים עימם הוא מסוכסך ומה בדיוק הוא יעשה, זאת השאלה שמעסיקה את המשטרה ואת עברייני האיזור
אחרי 34 חודשי מעצר בתנאים לא פשוטים ושלל דרמות משפטיות ישוחרר בימים הקרובים העבריין ירין ביטון (22) מאור עקיבא לביתו ויאלץ להתמודד עם מציאות לא פשוטה שמחכה לו בחוץ. מצד אחד סיכסוכים חמים ואלימים שנותרו פתוחים עם מספר עבריינים דומיננטים ברחבי הארץ בכלל ובאזור בפרט ומאידך המשטרה שהוא מככב בדוחות המודיעין שלה ולא מתכוונת להרפות ממנו.
סכסוכים חמים ומשטרה על הזנב: קבלת הפנים לעבריין ירין ביטון
ישוחרר בימים הקרובים. ירין ביטון (צילום: שלומי גבאי)
ביטון שנכלא בספטמבר 2016 בערב חתונתו יחד עם אביו אבי ואחיו תמיר במה שכונה "חתונת הדמים" בה מצא את מותו אלמוג פדל בן ה-21 מפרדס חנה חתם השבוע על הסדר טיעון מקל ביותר לפיו יגזרו עליו 3 שנות מאסר בלבד ועל אביו אבי ואחיו תמיר 6 שנות מאסר כל אחד מה שסוף סוף מסיים את הסאגה המשפטית המורכבת שהתנהלה ב-3 שנים האחרונות בבית המשפט המחוזי בחיפה.
סכסוכים חמים ומשטרה על הזנב: קבלת הפנים לעבריין ירין ביטון
כלוא מערב חתונתו. ירין ביטון צילום: שלומי גבאי
טרם כליאתם של בני משפחת ביטון שמותיהם כיכבו מידי יום באירועים פליליים חמורים. דבר זה גרם למשטרה כאב ראש גדול ולא אחת הם נקראו למשרדי הימ"ר שם הוזהרו ע"י אנשי המודיעין המשטרתי לבל יפגעו ביריביהם וכי עליהם להיזהר כי ישנה כוונה של ממש לפגוע בהם עד כדי חיסולם.

כך למשל, באחד המקרים הצליחה המשטרה לסכל הנחת מכונית תופת בסמוך לבית משפחת ביטון באור עקיבא ממש בשעת הש' לפני הבאתה סמוך לדירתם והרכבת חומרי החבלה בתוכה.

אם במשטרה העריכו בתחילה כי עם מעצרם של שלושת בני משפחת ביטון הם יצאו ממפת הפשיעה המקומית הרי שתוך זמן קצר התברר לכולם במערכת שהמעצר המתוקשר והשהות הממושכת בכלא רק שאבה אותם עמוק יותר לעולם הפשע.

בין כותלי הכלא המשפחה חברה לארגוני פשיעה ברמה הארצית ורקמה איתם יחסים קרובים שבאו לידי ביטוי במהלך סיסכוכים שנתגלו באגפים השמורים של כלא "קישון" ובבתי סוהר שונים בצפון בהם נדדו בני המשפחה.

מי שהקפיד להגיע לאולמו של השופט דניאל פיש בבית המשפט המחוזי בחיפה שם התנהלו הדיונים בתיק ההריגה בו הואשמו השלושה הבחין מיד במספר רב של דמויות פשע חלקם מוכרות מאוד שהגיעו מעת לעת (כולל בחמישי האחרון) לתמוך בבני משפחת ביטון.

דוחות המודיעין וההאזנות שביצעה המשטרה לאורך השנים מעידים באופן ברור ויצוק על קשריהם של בני המשפחה ועל החיבוק החם לו הם זכו לאורך כל תקופת מעצרם מאותם גורמים עבריניים.

כאשר החליטו בני משפחת ביטון לקבל את הסדר הטיעון הנוכחי שהביא בעצם לשחרורו של ירין ביטון באופן מיידי החל ראש המשפחה אבי ביטון לנהל מתאו בכלא "קישון" עשרות שיחות טלפון עם שותפיו העבריניים ולעיתים עם יריביו באמצעות מתווכים בכדי לנסות לרכך במעט את האווירה המתוחה לקראת שובו של ירין לאיזור שכן למשפחה ברור כי גורמים שונים ינסו לפגוע בו ולהקדים אותו טרם יתארגן עם אנשיו וינסה לפגוע ביריביו. ירין עצמו נקרא למשרדי המודיעין של השב"ס שם הוזהר כי ישנם לא מעט גורמים שעלולים לפגוע בו מיד עם שחרורו וכי עליו להיזהר ולהישמר.
סכסוכים חמים ומשטרה על הזנב: קבלת הפנים לעבריין ירין ביטון
בני משפחת ביטון בבית המשפט המחוזי צילום: שלומי גבאי
סיכסוך רדום משמעותי שעתיד להיות פעיל שוב עם שחרורו של ירין הוא עם עבריין חדרתי בולט ודומיננטי שעל פי המודיעין המשטרתי נטל חלק פעיל במספר ניסיונות לפגוע במשפחת ביטון טרם מעצרם (כולל מכונית התופת), אותו עבריין חדרתי ביסס לאחרונה את מעמדו וכיום הוא עומד בראשה של חבורה אלימה המטופלת ע"י ימ"ר חוף.

סיכסוך משמעותי נוסף שאף הסלים לאחרונה ובו נרשם סבב אלימות בעוד ירין מאחורי סורג ובריח הוא עם עבריין בכיר ממרכז הארץ שעיקר פעילותו העבריינית באזור ורק בדרך נס איש לא נפגע, כעת נעשים ע"י רבנים מכובדים מאמצים להביא לסיומו של הסיכסוך ולמנוע פגיעה בחיי אדם.

כאמור בימים הקרובים ישתחרר ירין ללא כל תנאי ויוכל להסתובב חופשי. כיצד יסתיימו מפגשיו עם העבריינים עימם הוא מסוכסך ומה בדיוק הוא יעשה כדי לייצר כסף והרבה בכדי לממן את משפחתו ואנשיו שנותרו נאמנים זאת באמת שאלה שמעסיקה את המשטרה ואת עברייני האיזור.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
כלב תקף שני ילדים שהגיעו לשחק בבית חבריהם בחריש
כלב תקף שני ילדים שהגיעו לשחק בבית חבריהם בחריש
   
עובד בתחנת הכוח בחדרה תובע להכיר במחלת הסרטן כ
עובד בתחנת הכוח בחדרה תובע להכיר במחלת הסרטן כ"פגיעה בעבודה"
   
שוטרים השתלטו על אורח באולם שמחות לאחר שאיים באקדח על הנוכחים
שוטרים השתלטו על אורח באולם שמחות לאחר שאיים באקדח על הנוכחים
   
צעיר מחדרה נעצר בחשד להחזקת אקדח וסמים
צעיר מחדרה נעצר בחשד להחזקת אקדח וסמים
   
אם ושני ילדיה נפצעו בפיצוץ שאירע ברכב
אם ושני ילדיה נפצעו בפיצוץ שאירע ברכב
   
רכש פנטהאוז וטלסקופים כדי להציץ לחדרי שינה של אחרים
רכש פנטהאוז וטלסקופים כדי להציץ לחדרי שינה של אחרים
כתבות 2018 כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מביאים כבוד לעיר    מביאים כבוד לעיר
מתחדשים במדרסים    מתחדשים במדרסים
שיח מרובע עם ראש הממשלה    שיח מרובע עם ראש הממשלה
מדליסט הזהב גל פרידמן מגרד ביס פלאנט    מדליסט הזהב גל פרידמן מגרד ביס פלאנט

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |