הסתיימה שנת הפעילות במית''ר ''נירים'' - פלאשנט חדשות -
יום שישי, 28 בפברואר 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
הסתיימה שנת הפעילות במית"ר "נירים"
מאת: ראובן יגיל
יום ראשון, 25 באוגוסט 2019, 12:16

בערב מרגש ציינו חניכי מית"ר "נירים" וצוות המית"ר את סיום שנת הפעילות תשע"ט, וכבר הם נערכים לתחילת הפעילות של השנה החדשה
בערב מרגש ורב משתתפים הסתיימה שנת הפעילות תשע"ט במית"ר "נירים", הפועל בשכונת גבעת אולגה כחלק מערך השירותים של אגף הרווחה של העירייה.

בערב לקחו חלק כ-300 משתתפים, בהם כ-50 בני נוער חניכי המית"ר, הוריהם, ועשרות שותפים לדרך. בין המשתתפים: ראש העיר צביקה גנדלמן ששיבח בחום את הפעילות המתבצעת במית"ר "נירים", חברי מועצת העיר, מנהלת אגף הרווחה זיוה היימברג, מנהלת מחלקת נוער וצעירים באגף ורדה ביטון, מנהל מית"ר "נירים" שלומי פורקוש, מפקחת על המית"ר במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים סיגל בן-עטר, הדס ופניאל קריצ'מן הוריו של ניר ז"ל, מנהלות ונציגי בתי הספר, נציגי אגפי החינוך, הרווחה, הפנאי והאכיפה, ורבים נוספים.

מית"ר "נירים" הינו מרכז יום ייחודי מסוגו בארץ, הפועל כחלק מרצף השירותים של מחלקת נוער וצעירים באגף הרווחה בעיריית חדרה ומשלב את כלל התשומות האפשריות להצלחתם של כל נער או נערה המגיעים לפתחה של המסגרת, לטווח ארוך או קצר.
הסתיימה שנת הפעילות במית
מסיימים שנה במית"ר נירים 
מיתר "נירים" הוא מודל המהווה דוגמה לשותפויות יוצאות דופן, ייחודיות מסוגן בארץ. במית"ר מרכז למידה לתגבור לימודי, ובנוסף הכשרה מקצועית בתחומים מגוונים, ביניהם מספרה, מרכז מוזיקה הכולל אולפן הקלטות וחדר חזרות, ומפעל שוקולד בוטיק "גוונים של מתוק", מיזם חברתי בו בני הנוער מוכשרים, מועצמים ומועסקים בייצור, אריזה, שיווק ומכירת מוצרי שוקולד ייחודיים. כמו כן, במית"ר "נירים" משתמשים בכלי השטח וההישרדות, בשיתוף עם עמותת "נירים בשכונות", כמנוף עיקרי לשינוי והעצמת בני הנוער. מטרת המרכז להשיב לבני הנוער את האמון באחר, במערכות ובעיקר בעצמם, להקנות להם מיומנויות בסיסיות וכישורים, ולהשיבם למסגרות נורמטיביות כגון לימודים, שירות לאומי או צבאי, ותעסוקה קבועה.

לדברי מנהל המית"ר שלומי פורקוש, השנה לראשונה קמה מועצת חניכים במית"ר אשר נבחרה על-ידי כלל הנוער והצוות בבחירות דמוקרטיות. המועצה פעלה לאורך השנה והובילה תהליכים משמעותיים במית"ר "נירים", כולל השתתפות בהפקת הערב. במסגרת זו הנחו בני הנוער בעצמם את הערב, וגם הופיעו בקטעי שירה מרגשים.

אחת האימהות בירכה בשם ההורים, ואמרה כי "אני סומכת על הבית הזה יותר מכל מסגרת לימודית אחרת שבתי הייתה בה בעבר. בכל יום שהבת שלי מגיעה למקום הזה אני רגועה ויודעת שהיא בידיים טובות, לאחר שבמשך שנה כמעט ולא פקדה את בית הספר. אני מלאת הערכה על מה שהצוות במית"ר "נירים" עושה למען הנוער בגבעת אולגה ולמען הבת שלי בפרט. אין מילים בפי כדי לתאר את כל הכוח והאומץ שאתם נותנים לילדים, לבוא אליכם, להעז לעשות שינוי. תמיד אתם עם חיוך, בכייף בחום ובאהבה. פשוט מלאכים. זה מקום מדהים, שמגבש את הילדים, מכוון אותם, מכין אותם לצבא, לשירות הלאומי, לעבודה, לתעסוקה. זה מקום שדואג לאוכל. בוקר, צהריים וערב. שפע פעילויות, קורס בישול, איפור, ספרות, את כל אלו הבת שלי עשתה בשנה האחרונה, יחד עם עבודה במיזם השוקולד, הופעות בכנסים, פעילויות קיץ ועוד. המקום הזה בטוח יותר מאשר בבית".
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
מלגת נסיעה למאיץ החלקיקים ל-3 תלמידים מחדרה
מלגת נסיעה למאיץ החלקיקים ל-3 תלמידים מחדרה
   
מתחם הסינמה סיטי בחדרה נחנך במעמד ראש העיר
מתחם הסינמה סיטי בחדרה נחנך במעמד ראש העיר
   
בהשקעה של כ-50 מיליון שקלים הסינמה סיטי בחדרה יפתח השבוע
בהשקעה של כ-50 מיליון שקלים הסינמה סיטי בחדרה יפתח השבוע
   
היכל הפיס
היכל הפיס "אנרבוקס" נחנך בחדרה במופע מול אלפי צופים
   
שני ספורטאים מחדרה ייצגו את ישראל באולימפיאדה ביפן
שני ספורטאים מחדרה ייצגו את ישראל באולימפיאדה ביפן
   
המוניטין והמקצועיות בעיריית חדרה משמשים מקפצה לעתיד
המוניטין והמקצועיות בעיריית חדרה משמשים מקפצה לעתיד
כתבות 2018 כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים    אילנית בארי הפתיעה את בעלה ירון בקרב סכינים
אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב    אבי בניהו חגג 60 בברלה מיוזיק קלאב
אלון גל משחק באש    אלון גל משחק באש
אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים    אופיר אוחנה חוגג בענק עם קרב סכינים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |