פלאשנט בריאות - סיכום שנה בהלל יפה: 4,200 לידות ו-91 לידות תאומים
יום שישי, 12 באוגוסט 2022
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
סיכום שנה בהלל יפה: 4,200 לידות ו-91 לידות תאומים
רון איתן
יום רביעי, 28 בספטמבר 2016, 13:56
המרכז הרפואי הלל יפה מסכם את שנת תשע"ו שהייתה לדברי ההנהלה עמוסה מכל טוב: נתוני פעילות שהולכים וגדלים, פיתוח תשתיות, פתיחת שירותים חדשים, הצטיינות במדדי איכות ועוד. שיהיו לנו רק חדשות בריאות
בתחילת השבוע הבא תפנה מקומה שנת תשע"ו לשנה חדשה תשע"ז. במרכז הרפואי הלל יפה, מדובר בנקודת הזמן הנכונה לסקור את כל העשייה בשנה החולפת ולסמן יעדים ומטרות לשנה הבאה. אז מה היה לנו? אז הנה המספרים: היקף הפעילות של המרכז הרפואי הלל יפה עולה בהתמדה משנה לשנה בהיבטים שונים. בשנת תשע"ו התקיימו ב"הלל יפה" כמעט 4200 לידות מתוכן 91 זוגות של תאומים ו -2 שלישיות, שאחת מהן עשתה רעש תקשורתי בהיותה שלישיה של בנות זהות לחלוטין, אירוע נדיר מבחינה רפואית. מחלקת יולדות ויחידת ילודים גם עברו שדרוג משמעותי מבחינת בינוי ותשתיות וכיום כל אישה שמגיעה נהנית ממחלקות ברמת מלונאות של 5 כוכבים, זאת לצד שירותים ותיקים וחדשים שמספק אגף אימהות כל העת.

שנת תשע"ו, בדומה לשנה שלפניה הציגה חדר מיון עם כמות פניות גבוה כ- 117,000 איש, ולצידה נתון של למעלה מ- 40,000 איש שאושפזו במחלקות השונות של בית החולים. החדשות הטובות הן שמספר המאושפזים עקב תאונות דרכים קטן מעט (ב- 2.3%) והוא עומד על כ- 5,800 בני אדם. מספר הניתוחים המבוצעים בבית החולים מידי שנה עולה גם הוא, והשנה עמד על למעלה מ- 12,000 ניתוחים על תחומיהם השונים. נתון מרשים נוסף הוא מספר הפונים למרפאות החוץ ולמכונים של בית החולים שהגיע לשיא עם כמעט 265,000 פונים לאורך השנה.

יחידת הילודים - תינוקיה- חדשה ומשודרגת צילום: דוברות בית החולים
שנת תשע"ו הייתה השנה השנייה שבה נמדד המרכז הרפואי הלל יפה על יד משרד הבריאות באשר למדדי איכות הטיפול, אל מול בתי חולים אחרים. בהיבט זה, שנה שנייה ברציפות הוכיח צוות העובדים כי ישנה תמורה למי שעושה לילות כימים. לא רק שב"הלל יפה" עמדו בכל המדדים, אלא אפילו הצטיינו בהם ואף התבלטו לעומת בתי חולים אחרים. בהיבט זה, מצוי בית החולים במהלך מתמשך של אקרדיטציה- תהליך רישוי לתו תקן בינלאומי של בתי חולים – תהליך רב משקל ורב תוכן, אשר מטרתו אחת – שיפור איכות הטיפול הרפואי ובטיחות המטופל באופן כוללני ומיטבי.

בית החולים חנך באגף אימהות את מחלקת יולדות ויחידת היילודים לאחר שיפוץ רחב ובהשקעה רבה, דבר שהיטיב משמעותית את תנאי המלונאות . כמו כן, הצטרפה יחידה חדשה למכון הדימות– היחידה לדימות שד כוללני, שנחנכה גם היא ברוב הוד והדר ולטובת המטופלות באזור. בית החולים המשיך להעמיק את הקשר עם הקהילה עת סיפק מגוון הרצאות של רופאיו לקהילה באירועים שונים, ארגן כנסים ייעודים למטופליו בתחומים השונים כגון גסטרואנטרולוגיה ואונקולוגיה, וכן הוחל בביסוס קשר מתמשך וקבוע עם ראשי המועצות האזוריות. בבית החולים נוסדה גם עמותת ידידים שתסייע לבית החולים בגיוס משאבים ותרומות וטיוב הקשר עם הקהילה לשם קידום בית החולים המשרת את האוכלוסייה באזור.
ביצוע ממוגרפיה ביחידת השד החדשה צילום: דוברות בית החולים
בתחום הבינוי, בית החולים אינו שוקט על שמריו, וכל העת מתקיימים ברחבי בית החולים שיפורים, שינויים ושיפוצים של הקיים לשם עדכון ושיפור בתנאי המלונאות. בתחום האקדמיה והמחקר בית החולים ממשיך לספק מוקדי מצוינות – מחלקות מצטיינות בהוראת סטודנטים לרפואה כמו מחלקת יולדות, ולצידן מרצים מצטיינים מטעם הפקולטה לרפואה בטכניון בתחומים השונים. בית הספר לסיעוד בניהולה של ד"ר מירב בן נתן ממשיך גם הוא לספק תוצר של 100% מעבר בבחינות של תלמידיו, זו שנה שלישית ברציפות, ומעבדות המחקר של המרכז הרפואי – בתחום הגינקולוגיה והפריון ובתחום הכירורגי -אינן שוקטות על שמריהן.

ד"ר מיקי דודקביץ, שגם הוא התחדש השנה בתפקיד מנהל המרכז הרפואי מסכם את תשע"ו: "ללא ספק הייתה לנו שנה מלאה בעשייה מגוונת ופורה והתמודדנו בהצלחה למול משימות רבות ולא פשוטות. צוותינו עושים ככל יכולתם על מנת לעמוד באתגרים השונים העומדים בפניהם, וברור כי עבודתם המסורה של 2000 עובדים ומתנדבים היא הבסיס האיתן של בית החולים. אנו פועלים ללא לאות על מנת לעמוד בציפיות שטומנים בחובם צמדי המילים "מומחים באנשים", ו"המטופל במרכז" אותם חרטנו על דגלנו ורואים בכך את עצם קיומנו ועשייתנו בבית החולים יום חולף יום. באשר לשנת תשע"ז, כולי תקווה וגאווה, שנמשיך את העשייה הענפה, נגדל ונתרחב, נתקדם ונשתפר ובעיקר נסייע לכל מי שבא בשערינו להיות בריא ושלם יותר".
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
טקס לזיכרם של הנרצחים בפוגרום בליסבון פורטוגל
   
כל אחד ואחת יכולים להציל חיים
   
יום המעשים הטובים של קופ"ח מאוחדת בחדרה
   
מחלקת הקורונה בהלל יפה חוזרת לפעילות מלאה
   
לראשונה: וירוס חורף במהלך חודש יוני
   
חדר כושר חדש ומאובזר נחנך בשער מנשה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
טיפים והמלצות
בונים ומעצבים - המרכז לעבודות גבס בטיפים שאתם חייבים להכיר בונים ומעצבים - המרכז לעבודות גבס בטיפים שאתם חייבים להכיר
...
טיפים והמלצות | ממומן

ספא זוגי בתל אביב - בילוי מושלם בכל מועד ספא זוגי בתל אביב - בילוי מושלם בכל מועד
...
טיפים והמלצות | ממומן

היתרונות של התקנת מעלון מדרגות היתרונות של התקנת מעלון מדרגות
...
טיפים והמלצות | ממומן

שיפוץ הבית עבור אדם עם מוגבלות: כל מה שצריך לדעת שיפוץ הבית עבור אדם עם מוגבלות: כל מה שצריך לדעת
שיפוץ בית והתאמתו לאדם בעל מוגבלות ...
טיפים והמלצות | ממומן

טיפים שיעזרו לכם לבחור חשמלאי בחדרה מוסמך טיפים שיעזרו לכם לבחור חשמלאי בחדרה מוסמך
כל הטיפים לבחירת חשמלאי מוסמך בחדרה...
טיפים והמלצות | ממומן

מפגש דורות    מפגש דורות
חנוך דאום הגיע להתארח בחדרה ריזורט מרשת Jacob    חנוך דאום הגיע להתארח בחדרה ריזורט מרשת Jacob
ליאור כלפון מציג אהבה מהסרטים    ליאור כלפון מציג אהבה מהסרטים
ברכת כהנים    ברכת כהנים
תיירות ונופש
יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות
...
תיירות ונופש | ממומן

3 צימרים מובילים בצפון 3 צימרים מובילים בצפון
הכירו את הצימרים המומלצים ביותר בצפ...
תיירות ונופש | ממומן

פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה
בין שלל הצגות וצילומים לסדרה חדשה, ...
תיירות ונופש

חופשה אומנותית בישראל חופשה אומנותית בישראל
אפשרות מאוד מיוחדת לחופשה ולנופש הי...
תיירות ונופש | ממומן

לחגוג את יום הבסטיליה במלון בעיר השכנה לחגוג את יום הבסטיליה במלון בעיר השכנה
מלון הספא העירוני DAVID TOWER הנמצא...
תיירות ונופש


© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |