פלאשנט בריאות - סובלים מאלרגיה? בהלל יפה מציעים לכם את שיטת ''אייפק''
יום שישי, 19 באוגוסט 2022
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
סובלים מאלרגיה? בהלל יפה מציעים לכם את שיטת "אייפק"
מירית אזרחי
יום שלישי, 20 בינואר 2015, 20:56
פרופ' קרסו, המנהל הרפואי של המרפאה לרפואה משלימה של "הלל יפה" מסביר כי מהיכרותו עם השיטה הרי שהיא אכן מסייעת ניכרות לעושים בה שימוש. מדובר בשיטה המוכוונת לריפוי שורה של מחלות ותגובות אלרגיות נפוצות כגון אסטמה, אלרגיה לאבק, רגישויות, בעיות פסיכוסומטיות ועוד. המרפאה לרפואה משלימה של "הלל יפה" מציעה את השיטה למטופליה.
במרפאה לרפואה משלימה במרכז הרפואי "הלל יפה" בחדרה ניתן לקבל טיפולים בשיטת "אייפק" לסובלים מאלרגיות ומשורה נוספת של מחלות פיזיות ופסיכוסומטיות. הטיפול ניתן על ידי דפנה מבור, הילרית ומטפלת מוסמכת לאיי-פק והילינג. מבור, בעלת תואר ראשון בביולוגיה, לומדת בימים אלו לתואר שני באפידמיולוגיה באוניברסיטת תל אביב, ובמסגרת לימודיה עורכת מחקר בבית החולים "איכילוב" על השפעות נפשיות של טיפולי פוריות. מזה שלוש שנים שהיא מקיימת ב"הלל יפה" את הטיפול הייחודי באייפק, הניתן למבוטחי כל קופות החולים, באופן פרטי, במחיר אחיד ומסובסד. גיל המטופלים מגוון, החל מילדים וכלה במבוגרים, ואפילו עוברים. המטופלים מגיעים מחדרה והסביבה ומכל הארץ", מספרת מבור.

דפנה מבור, הילרית ומטפלת מוסמכת לאיי-פק והילינג. צילום: דוברות בית החולים
מה זה אייפק ומה הקשר שלה לאלרגיה?
"הנחת היסוד הבסיסית לפי שיטת אייפק, היא כי חלק נרחב מהבעיות הפיזיולוגיות והרגשיות שלנו נובעות מתגובה חיסונית מוגזמת לחומר או מצב כלשהו, דהיינו לאלרגן", מסבירה דפנה מבור, שלמדה והתמחתה בשיטה תחת ידו ובפיקוחו של מפתח השיטה, עדי שאנן.

"השיטה פותחה בשנות ה- 90 על ידי עדי שאנן וד"ר אורי קניג ועיקרה הוא טיפול הוליסטי ואנרגטי לריפוי אלרגיות ורגישויות פיזיות, רגשיות ובעיות פסיכוסומטיות. השיטה מוכוונת לריפוי שורה של מחלות ותגובות אלרגיות נפוצות כגון, אלרגיה לאבק, בעלי חיים, אסטמה, שינויי מזג אויר ועונות, אבקנים, בעיות עור כאטופיק דרמטיטיס ועוד".

לשיטת אייפק הצלחה יפה גם בטיפול במחלות פסיכוסומאטיות, הפרעות אכילה והתמכרויות, הפרעות קשב וריכוז וכמו כן עם נושאים רגשיים גרידא. עם השנים, לאור יעילותה הגבוהה, היא זכתה לאהדת המטופלים. כיום ישנם עשרות מטפלים המשתמשים בשיטה בהצלחה ברחבי הארץ.
"לפי עקרונות השיטה, בעיות בריאות רבות שאנו חווים הן תוצאה של רגישות יתר או אלרגיה לגורמים סביבתיים, סוגי מזון שונים, חומרים פנימיים שהגוף מייצר, רגישות נפשית (מחלות פסיכוסומאטיות או אוטואימוניות), או גורמים אנרגטיים. האלרגנים יכולים להיות כל דבר תחת השמש, כולל השמש עצמה. והרי ידוע כי קיימת רגישות לשמש המתבטאת בצורה דרמטולוגית. תגובת היתר לאלרגנים יכולה להיות פיזית, כגון הפעלת יתר של מערכת הנשימה העליונה כמו נזלות והתעטשויות, או רגשית ופסיכוסומאטית.

האלרגן יכול להיות: חומר פיזי, כגון קרדית האבק. מזונות מסוימים או בעלי חיים. חומרים שונים בגופנו כגון חלבונים. מצב שבו מערכת החיסון מגיבה על חומר שהגוף עצמו מייצר, נקרא מצב אוטואימוני או מחלה של חיסון עצמי. האלרגן יכול להיות גם מצב סביבתי, לדוגמת תגובתיות יתר לקור, למעברי עונות ועוד, או מצב רגשי כגון עומס, לחץ, חרדה.

איך זה עובד?
"שיטת אייפק מתבססת באופן נרחב על דרך האבחון של הקינסיולוגיה ("מבחן השריר"). אבחון הקינסיולוגיה נבנה על ידי ג'ורג' גודהרט, כירופרקטור, בשנות ה-60 של המאה הקודמת. בזמן האבחון הקינסיולוגי, נבדקת התנגדות השריר של המטופל מול חומרים או מצבים מסוימים החשודים כמחלישים אותו. בכל שלב במהלך טיפול האייפק, המטפל בודק ומאבחן את שריר המטופל וכך מקבל מידע מהיר ומדויק על מצבו ועל דרך הטיפול האופטימאלית. השיטה עצמה מושתתת על שילוב של אלמנטים מהרפואה הסינית, הדוגלת בתפיסה של קיומם של ערוצי אנרגיה הזורמים לאורך הגוף ונקראים מרדיאנים.

במהלך הטיפול, המטופל נחשף לחומרים או גורמים המחלישים אותו, ותוך כדי מבצע המטפל לחיצה או תיפוף עדין (אקופרסורה) על המרדיאנים הרלוונטיים (ערוצי הגוף). מטרת הטיפול היא לבטל את הרגישות החיסונית של הגוף לגורם המחליש, וללמד אותו דפוס התנהגותי חדש לשם יצירת זיכרון תאי חדש, תקין ובריא. שילוב של תשאול הגוף דרך השריר, עם החשיפה העדינה לאלרגן ותוך כדי כך ביצוע האקופרסורה, מביאה להחלמה מלאה מתופעת האלרגיה".

מבור מוסיפה : "אין מדובר בטיפול שהוא מניעתי. כמו כן, בסוף סדרת הטיפולים צפוי המטופל להפסיק להיות אלרגי לחומרים שאובחן בתחילה כאלרגי אליהם, ולא נדרשת שום הימנעות מהחומרים הנ"ל".

מבור מציינת כי שיטת אייפק הוכחה כיעילה במיוחד לטיפול במצבים כגון: אלרגיה, נזלות כרוניות, אסתמה, בעיות עור כגון אטופיק דרמטיטיס, כאבי ראש ומיגרנות, רגישויות למיני מזון שונים, בעיות פסיכוסומאטיות כגון דלקות חוזרות, בעיות עיכול, בעיות גניקולוגיות ובעיות פריון, הפרעות אכילה, התמכרויות, בעיות קשב וריכוז, הפרעות למידה, וכן אלרגיות נפוצות לבעלי חיים, אבק וקרדית אבק, אלרגיה לקור, מעברי עונות, רגישות לחלב ומוצריו, עקיצות חרקים ודבורים ורגישות למתכות. השיטה אף החלה להוכיח עצמה בכל הקשור למחלת הצליאק.

פרופ' קרסו, המנהל הרפואי של המרפאה לרפואה משלימה של "הלל יפה" מסביר כי מהיכרותו עם השיטה הרי שהיא אכן מסייעת ניכרות לעושים בה שימוש.

ניתן לפנות למרפאה לרפואה משלימה, שם מטפלת מבור בשיטה. לקביעת תור ומידע נוסף ניתן לפנות בטלפון שמספרו: 04-6304671.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
טקס לזיכרם של הנרצחים בפוגרום בליסבון פורטוגל
   
כל אחד ואחת יכולים להציל חיים
   
יום המעשים הטובים של קופ"ח מאוחדת בחדרה
   
מחלקת הקורונה בהלל יפה חוזרת לפעילות מלאה
   
לראשונה: וירוס חורף במהלך חודש יוני
   
חדר כושר חדש ומאובזר נחנך בשער מנשה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
טיפים והמלצות
בונים ומעצבים - המרכז לעבודות גבס בטיפים שאתם חייבים להכיר בונים ומעצבים - המרכז לעבודות גבס בטיפים שאתם חייבים להכיר
...
טיפים והמלצות | ממומן

ספא זוגי בתל אביב - בילוי מושלם בכל מועד ספא זוגי בתל אביב - בילוי מושלם בכל מועד
...
טיפים והמלצות | ממומן

היתרונות של התקנת מעלון מדרגות היתרונות של התקנת מעלון מדרגות
...
טיפים והמלצות | ממומן

שיפוץ הבית עבור אדם עם מוגבלות: כל מה שצריך לדעת שיפוץ הבית עבור אדם עם מוגבלות: כל מה שצריך לדעת
שיפוץ בית והתאמתו לאדם בעל מוגבלות ...
טיפים והמלצות | ממומן

טיפים שיעזרו לכם לבחור חשמלאי בחדרה מוסמך טיפים שיעזרו לכם לבחור חשמלאי בחדרה מוסמך
כל הטיפים לבחירת חשמלאי מוסמך בחדרה...
טיפים והמלצות | ממומן

מפגש דורות    מפגש דורות
חנוך דאום הגיע להתארח בחדרה ריזורט מרשת Jacob    חנוך דאום הגיע להתארח בחדרה ריזורט מרשת Jacob
ליאור כלפון מציג אהבה מהסרטים    ליאור כלפון מציג אהבה מהסרטים
ברכת כהנים    ברכת כהנים
תיירות ונופש
יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות
...
תיירות ונופש | ממומן

3 צימרים מובילים בצפון 3 צימרים מובילים בצפון
הכירו את הצימרים המומלצים ביותר בצפ...
תיירות ונופש | ממומן

פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה
בין שלל הצגות וצילומים לסדרה חדשה, ...
תיירות ונופש

חופשה אומנותית בישראל חופשה אומנותית בישראל
אפשרות מאוד מיוחדת לחופשה ולנופש הי...
תיירות ונופש | ממומן

לחגוג את יום הבסטיליה במלון בעיר השכנה לחגוג את יום הבסטיליה במלון בעיר השכנה
מלון הספא העירוני DAVID TOWER הנמצא...
תיירות ונופש


© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |