פלאשנט חדשות - צל''ש ללוחם הימ''מ שנפצע קשה בקרב
יום רביעי, 21 בנובמבר 2018
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
צל"ש ללוחם הימ"מ שנפצע קשה בקרב
מאת: שלומי גבאי
יום רביעי, 5 בספטמבר 2018, 20:07

אחרי 8 חודשים הגיע היום (רביעי) לסיומו הקורס היוקרתי ביותר של משטרת ישראל, קורס הסמכת לוחמי הימ"מ - היחידה ללוחמה בטרור של משמר הגבול/משטרת ישראל אותו סיימו הערב 13 לוחמים מתוך 1,258 שהחלו את המיונים
במהלך הטקס פורסם כי 2 לוחמים שפעלו לאיתור רוצחי הרב רזיאל שבח ז"ל, הלוחם ש' שנפצע קשה בקרב יריות בג'נין והלוחם י' שחילץ אותו והעניק לו טיפול רפואי ראשוני יעוטרו בחודש הבא בעיטור המופת וצל"ש המפכ"ל.

במעמד מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, סמפכ"ל המשטרה, ניצב זוהר דביר, מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, ראש אגף ההדרכה, ניצב אבשלום פלד, מפקד הימ"מ, נצ"מ נ', ספ"כ מג"ב ומשפחות הבוגרים סיימו היום 13 לוחמים מובחרים את הקורס של יחידת העילית, הימ"מ (היחידה ללוחמה בטרור).

לאחר שנבחרו בקפידה ועברו קורס מורכב וייחודי שנמשך 8 חודשים ומתקיים פעם בשנה וחצי, סיימו הערב 13 לוחמים את קורס הסמכת לוחמי הימ"מ, 13 לוחמים, שעתידים מיד עם הסמכתם להשתלב בפעילות המבצעית של היחידה.
צל
טקס סיום הקורס (צילום: דוברות המשטרה)
הימ"מ (היחידה ללוחמה בטרור), היא יחידת העילית של משטרת ישראל אשר פועלת במסגרת חיל משמר הגבול למניעה ולסיכול טרור. היחידה שמתמחה בלחימה במגוון רחב של תרחישים ביניהם חילוץ בני ערובה והשתלטות על מבנים ורכבים ביצעה החל מתחילת השנה מאות פעילויות אשר מרביתן חסויות וסודיות, וככל הנראה שאת רובן גם לעולם לא נדע אך אחת המרכזיות ביניהן היא פעילות שנמשכה ימים ארוכים במצוד אחר רוצחי הרב רזיאל שבח ז"ל שנרצח בפיגוע טרור בסמוך לחוות גלעד.

מצוד בסיומו הביאו לוחמי היחידה לחיסול המחבל אחמד ג'ראר שהיה ראש החוליה שרצחה את רזיאל ז"ל. מצוד במהלכו נפצעו בקרב יריות בג'נין 2 לוחמי היחידה ביניהם הלוחם רס"מ ש' שנפצע בפעילות באורח קשה ועתיד לקבל את עיטור המופת על פעילות חילוץ תחת אש, נחישות וחתירה למגע בכך שחילץ את הלוחם י' שנפצע ראשון מהירי ברגלו והשיב באש לעבר המחבל. בנוסף אליו יוענק לרס"ב י' צל"ש המפכ"ל על כך שהגיע לעזרתו של ש' לאחר שנפצע, חילץ אותו תחת אש והעניק לו טיפול רפואי ראשוני עד לפינויו לבית החולים. העיטורים והצל"שים יוענקו בטקס של משטרת ישראל באוקטובר הקרוב.
בפעילות נוספת הביאו לוחמי היחידה למעצרו של עבד אל כרים עאדל עאסי, המחבל שרצח את הרב איתמר בן גל ז"ל בצומת אריאל בתאריך 05.02.2018.

מפכ״ל המשטרה, רנ״צ רוני אלשיך אמר: ״היום מסתיימת לה הכשרה ארוכה, שתחילתה בהליכי מיון, גיבוש והתאמה, וסיומה בתקופה מאומצת של קורס תובעני מאתגר ומפרך. התחלתם עשרות וסיימתם 13. הימ"מ- יחידת עילית המסוגלת לטפל במקצועיות ובכל רגע נתון, בקשת רחבה של איומים. לא בכדי קנתה לה היחידה שם ומוניטין בעולם, כאחת היחידות המובילות בתחום הלחימה בטרור. לימ"מ השפעה על תודעת הביטחון ועל כושר ההרתעה שלנו, וליחידה מקום משמעותי בשגרת היומיום הביטחונית של המדינה, במעורבות באינספור פעולות, ובנטרול מחבלים בדרכם לבצע פיגועים. ככל שנקף הזמן, למדנו ליהנות יותר ויותר מפירות יכולותיה של היחידה, לא רק בסיכול טרור, אלא גם בתחום הלחימה בפשיעה.

הגבולות שמתעמעמים בין הפשיעה לטרור, מבליטים עוד יותר את היחידה ביכולת לתת מענה נכון ומדויק, ובממשק מוצלח עם יחידות משטרתיות נוספות. מאחורי הכנפיים האלה, מסתתרות אינספור פעולות עלומות, שהוטלו על היחידה לאורך השנים ורשמו עוד ועוד דפים במורשתה. אין לי ספק כי תמשיכו בדרך האיכות והמצוינות המאפיינים את היחידה ומורשתה. גם אם לא יידע הציבור בישראל את זהותם של הלוחמים, ידע גם ידע, כי על משימה זו מופקדים האנשים הטובים ביותר״.

מפקד הימ"מ, ניצב משנה נ' אמר: "בימ"מ ערב סיום הקורס והסמכת הלוחמים החדשים הוא יום חג. אך גם ביום זה זוכרים נו את אלה שלא נמצאים עמנו כאן: אחינו הגיבורים אשר נפלו בקרב ובעצ מילוי תפקידם בהגנה על המולדת.

בתום הליך מיון קפדני ומסלול הכשרה תובעני מצטרפים אתם היום לשורות לוחמי היחידה. הוכשרתם לרמה המקצועית הגבוהה ביותר. וחשוב מכך הטמעתם במהלך הקורס את הערכים המרכזיים אשר לאורם פועלים לוחמי היחידה משחר הקמתה: דבקות במשימה, נחישות וחתירה למגע ולניצחון, רעות, לכידות ואחוות לוחמים, נאמנות למדינה, לארגון וליחידה. סל הערכים האלה וארגז הכלים המקצועי אותו רכשתם במהלך הקורס הינם המגדלור והדרך המנווטים את לוחמי הימ"מ להצלחה במשימותיהם.

השכילו לפעול בתבונה, והאמינו בצדקת הדרך. הימ"מ כיחידה נמצאת בחוד הלחימה בטרור נדרשת לזריזות, חדשנות, גמישות ויצירתיות על מנת לשמר רלוונטיות אל מול האתגרים הביטחוניים המשתנים. היחידה בונה את כוחה לקשים והמורכבים שבתרשים תוך למידה והפקת לקחים מאירועי הטרור שהתרחשו בארץ ובעולם. משפחות הבוגרים אתם מקור כוחם של הלוחמים. גידלתם בנים לתפארת וחינכתם אותם מבית לאהבת המולדת, לענווה ולמצוינות."

בטקס אף העונקו דרגות למצטיינים ול- 9 לוחמים הענקה סיכת זהב של היחידה על שירות של 5 שנים ביחידה.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
צעירה נהרגה בתאונה קשה בכביש 6
צעירה נהרגה בתאונה קשה בכביש 6
   
בפעם השניה שריפה במתחם המיקס בחדרה
בפעם השניה שריפה במתחם המיקס בחדרה
   
סגירת מעגל: הבת קראה לבנה ע
סגירת מעגל: הבת קראה לבנה ע"ש אביה שנפל בקרב
   
מטען חבלה התפוצץ סמוך לרכבו של יזם מקיסריה
מטען חבלה התפוצץ סמוך לרכבו של יזם מקיסריה
   
איציק נחמני ובבר אפללו ימונו לעוזרי ראש העיר
איציק נחמני ובבר אפללו ימונו לעוזרי ראש העיר
   
מציינים את יום המאבק באלימות נגד נשים
מציינים את יום המאבק באלימות נגד נשים
מדברים על זה
יריד הלייף סטייל הייחודי חוזר במהדורת חורף יריד הלייף סטייל הייחודי חוזר במהדורת חורף
יריד ABOUT US חוזר במהדורת חורף ויתקיים בין 29/11-1/12 ב"מערבה" קיבוץ געש בימים חמישי, שישי ומוצ"ש ה- 29/11-1/12/2018. יש מיזוג. חניה חופשית...

הדר צאלים | 18.11.2018

מה עושים כשחולים? כך תעבירו את הזמן בבית מה עושים כשחולים? כך תעבירו את הזמן בבית
החורף מביא איתו חיידקים, וירוסים ומחלות אבל יש הרבה דברים שאפשר לעשות כדי לנצל טוב יותר את תקופת ההחלמה בבית. מתלבטים? הנה כמה הצעות...

הדר צאלים | 14.11.2018

כך תכינו את הרכב שלכם לטסט כך תכינו את הרכב שלכם לטסט
הכנה לטסט מחייבת התייחסות לנושאים כמו תאורה, צמיגים, מגבים, מערכת הפליטה, הבלמים וההגה. במה תוכלו לטפל לבד ומתי מגיעים למוסך? הנה כל התשובות...

לילך אנטון | 14.11.2018

טייל באקו פארק בחדרה ונעלם טייל באקו פארק בחדרה ונעלם
חיפושים אחר גבר בן 62 שנראה לאחרונה באקו פארק ומאז נעלמו עקבותיו...

שלומי גבאי | 30.10.2018

ערב הוקרה למתנדבים ערב הוקרה למתנדבים
היחידה להתנדבות הובילה ערב הוקרה למתנדבים "מרחב הלב" ומית"ר "נירים", שתיים מהתוכניות שמפעיל אגף הרווחה של העירייה עבור נוער על רצף הסיכון...

ראובן יגיל | 26.10.2018

כתבות 2018 כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
רפיק מפתיע את המורה ליוגה    רפיק מפתיע את המורה ליוגה
המצטיינים של הלל יפה    המצטיינים של הלל יפה
דורון רדאטלב - הקמע של הפועל חדרה נישא לבחירת ליבו    דורון רדאטלב - הקמע של הפועל חדרה נישא לבחירת ליבו
עדי אברג'ל ומור ליאון נותנים בחינה מפוארת    עדי אברג'ל ומור ליאון נותנים בחינה מפוארת

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |