צל''ש ללוחם הימ''מ שנפצע קשה בקרב - פלאשנט חדשות - עיריית חדרה
יום חמישי, 18 ביולי 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
צל"ש ללוחם הימ"מ שנפצע קשה בקרב
מאת: שלומי גבאי
יום רביעי, 5 בספטמבר 2018, 20:07

אחרי 8 חודשים הגיע היום (רביעי) לסיומו הקורס היוקרתי ביותר של משטרת ישראל, קורס הסמכת לוחמי הימ"מ - היחידה ללוחמה בטרור של משמר הגבול/משטרת ישראל אותו סיימו הערב 13 לוחמים מתוך 1,258 שהחלו את המיונים
במהלך הטקס פורסם כי 2 לוחמים שפעלו לאיתור רוצחי הרב רזיאל שבח ז"ל, הלוחם ש' שנפצע קשה בקרב יריות בג'נין והלוחם י' שחילץ אותו והעניק לו טיפול רפואי ראשוני יעוטרו בחודש הבא בעיטור המופת וצל"ש המפכ"ל.

במעמד מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, סמפכ"ל המשטרה, ניצב זוהר דביר, מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, ראש אגף ההדרכה, ניצב אבשלום פלד, מפקד הימ"מ, נצ"מ נ', ספ"כ מג"ב ומשפחות הבוגרים סיימו היום 13 לוחמים מובחרים את הקורס של יחידת העילית, הימ"מ (היחידה ללוחמה בטרור).

לאחר שנבחרו בקפידה ועברו קורס מורכב וייחודי שנמשך 8 חודשים ומתקיים פעם בשנה וחצי, סיימו הערב 13 לוחמים את קורס הסמכת לוחמי הימ"מ, 13 לוחמים, שעתידים מיד עם הסמכתם להשתלב בפעילות המבצעית של היחידה.
צל
טקס סיום הקורס (צילום: דוברות המשטרה)
הימ"מ (היחידה ללוחמה בטרור), היא יחידת העילית של משטרת ישראל אשר פועלת במסגרת חיל משמר הגבול למניעה ולסיכול טרור. היחידה שמתמחה בלחימה במגוון רחב של תרחישים ביניהם חילוץ בני ערובה והשתלטות על מבנים ורכבים ביצעה החל מתחילת השנה מאות פעילויות אשר מרביתן חסויות וסודיות, וככל הנראה שאת רובן גם לעולם לא נדע אך אחת המרכזיות ביניהן היא פעילות שנמשכה ימים ארוכים במצוד אחר רוצחי הרב רזיאל שבח ז"ל שנרצח בפיגוע טרור בסמוך לחוות גלעד.

מצוד בסיומו הביאו לוחמי היחידה לחיסול המחבל אחמד ג'ראר שהיה ראש החוליה שרצחה את רזיאל ז"ל. מצוד במהלכו נפצעו בקרב יריות בג'נין 2 לוחמי היחידה ביניהם הלוחם רס"מ ש' שנפצע בפעילות באורח קשה ועתיד לקבל את עיטור המופת על פעילות חילוץ תחת אש, נחישות וחתירה למגע בכך שחילץ את הלוחם י' שנפצע ראשון מהירי ברגלו והשיב באש לעבר המחבל. בנוסף אליו יוענק לרס"ב י' צל"ש המפכ"ל על כך שהגיע לעזרתו של ש' לאחר שנפצע, חילץ אותו תחת אש והעניק לו טיפול רפואי ראשוני עד לפינויו לבית החולים. העיטורים והצל"שים יוענקו בטקס של משטרת ישראל באוקטובר הקרוב.
בפעילות נוספת הביאו לוחמי היחידה למעצרו של עבד אל כרים עאדל עאסי, המחבל שרצח את הרב איתמר בן גל ז"ל בצומת אריאל בתאריך 05.02.2018.

מפכ״ל המשטרה, רנ״צ רוני אלשיך אמר: ״היום מסתיימת לה הכשרה ארוכה, שתחילתה בהליכי מיון, גיבוש והתאמה, וסיומה בתקופה מאומצת של קורס תובעני מאתגר ומפרך. התחלתם עשרות וסיימתם 13. הימ"מ- יחידת עילית המסוגלת לטפל במקצועיות ובכל רגע נתון, בקשת רחבה של איומים. לא בכדי קנתה לה היחידה שם ומוניטין בעולם, כאחת היחידות המובילות בתחום הלחימה בטרור. לימ"מ השפעה על תודעת הביטחון ועל כושר ההרתעה שלנו, וליחידה מקום משמעותי בשגרת היומיום הביטחונית של המדינה, במעורבות באינספור פעולות, ובנטרול מחבלים בדרכם לבצע פיגועים. ככל שנקף הזמן, למדנו ליהנות יותר ויותר מפירות יכולותיה של היחידה, לא רק בסיכול טרור, אלא גם בתחום הלחימה בפשיעה.

הגבולות שמתעמעמים בין הפשיעה לטרור, מבליטים עוד יותר את היחידה ביכולת לתת מענה נכון ומדויק, ובממשק מוצלח עם יחידות משטרתיות נוספות. מאחורי הכנפיים האלה, מסתתרות אינספור פעולות עלומות, שהוטלו על היחידה לאורך השנים ורשמו עוד ועוד דפים במורשתה. אין לי ספק כי תמשיכו בדרך האיכות והמצוינות המאפיינים את היחידה ומורשתה. גם אם לא יידע הציבור בישראל את זהותם של הלוחמים, ידע גם ידע, כי על משימה זו מופקדים האנשים הטובים ביותר״.

מפקד הימ"מ, ניצב משנה נ' אמר: "בימ"מ ערב סיום הקורס והסמכת הלוחמים החדשים הוא יום חג. אך גם ביום זה זוכרים נו את אלה שלא נמצאים עמנו כאן: אחינו הגיבורים אשר נפלו בקרב ובעצ מילוי תפקידם בהגנה על המולדת.

בתום הליך מיון קפדני ומסלול הכשרה תובעני מצטרפים אתם היום לשורות לוחמי היחידה. הוכשרתם לרמה המקצועית הגבוהה ביותר. וחשוב מכך הטמעתם במהלך הקורס את הערכים המרכזיים אשר לאורם פועלים לוחמי היחידה משחר הקמתה: דבקות במשימה, נחישות וחתירה למגע ולניצחון, רעות, לכידות ואחוות לוחמים, נאמנות למדינה, לארגון וליחידה. סל הערכים האלה וארגז הכלים המקצועי אותו רכשתם במהלך הקורס הינם המגדלור והדרך המנווטים את לוחמי הימ"מ להצלחה במשימותיהם.

השכילו לפעול בתבונה, והאמינו בצדקת הדרך. הימ"מ כיחידה נמצאת בחוד הלחימה בטרור נדרשת לזריזות, חדשנות, גמישות ויצירתיות על מנת לשמר רלוונטיות אל מול האתגרים הביטחוניים המשתנים. היחידה בונה את כוחה לקשים והמורכבים שבתרשים תוך למידה והפקת לקחים מאירועי הטרור שהתרחשו בארץ ובעולם. משפחות הבוגרים אתם מקור כוחם של הלוחמים. גידלתם בנים לתפארת וחינכתם אותם מבית לאהבת המולדת, לענווה ולמצוינות."

בטקס אף העונקו דרגות למצטיינים ול- 9 לוחמים הענקה סיכת זהב של היחידה על שירות של 5 שנים ביחידה.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
הושגה שליטה בשריפה שפרצה סמוך לקציר
הושגה שליטה בשריפה שפרצה סמוך לקציר
   
בתים נשרפו כליל בשריפת ענק סמוך לקציר וערערה
בתים נשרפו כליל בשריפת ענק סמוך לקציר וערערה
   
ראש עיריית אור עקיבא הותקף  בידי תושב העיר
ראש עיריית אור עקיבא הותקף בידי תושב העיר
   
מספר שיא של נרשמים לקייטנות העירוניות בחדרה
מספר שיא של נרשמים לקייטנות העירוניות בחדרה
   
"חתונת הדמים": שש שנות מאסר לאב ובנו
   
22 פצועים בתאונה בכביש החוף דרומית לחדרה
22 פצועים בתאונה בכביש החוף דרומית לחדרה
מדברים על זה
דרושים מעסיקים לעובדים עם מוגבלויות דרושים מעסיקים לעובדים עם מוגבלויות
במע"ש חדרה מחפשים מקומות עבודה לתעסוקת אנשים עם מוגבלות, המתאימים לעבודה בשוק החופשי. שילוב העובדים תורם רבות לקידומם, ובמקביל מקדם סובלנות וחברה מכילה...

פלאשנט לוקאלי | 4.7.2019

1,276 פניות לעירייה נרשמו בשנת 2018 1,276 פניות לעירייה נרשמו בשנת 2018
מנהלת אגף פניות הציבור והממונה על חוק חופש המידע הציגה לחברי מועצת העיר את דוח הפעולות השנתי לשנת 2018...

ראובן יגיל | 4.7.2019

קשרים וממשל קשרים וממשל
מ"מ ראש העיר ניר בן-חיים, הממונה על תיק קשרי ממשל, ערך בלשכתו פגישת עבודה בנושא תחומים שיש לקדמם...

פלאשנט לוקאלי | 4.7.2019

מומנטום לדרך - סל כלים ולתכנון העתיד לחייל המשוחרר מומנטום לדרך - סל כלים ולתכנון העתיד לחייל המשוחרר
סדנה המיועדת לסייע למשוחררים טריים לתכנן את עתידם בתחומי קריירה, לימודים, כלכלה ועוד, עומדת להיפתח במרכז הצעירים העירוני "טורבינה"...

ראובן יגיל | 4.7.2019

כלב הנחשב למסוכן נלכד מסתובב ברחובות העיר כלב הנחשב למסוכן נלכד מסתובב ברחובות העיר
פקחי עיריית חדרה, לכדו כלב מסוג פיטבול ששוטט ברחוב ללא בעליו וללא מחסום לפיו...

פלאשנט לוקאלי | 3.7.2019

כתבות 2018 כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
אלטון ג'ון סחף את המבקרים שהגיעו ליס פלאנט זכרון יעקב    אלטון ג'ון סחף את המבקרים שהגיעו ליס פלאנט זכרון יעקב
ערב חגיגי לנשות האזור ביס פלאנט זכרון יעקב    ערב חגיגי לנשות האזור ביס פלאנט זכרון יעקב
מתחממים לקראת הפריימריס    מתחממים לקראת הפריימריס
ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה    ההפתעה שציפתה לשף אסף גרנית במטבח של הלל יפה

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |