רשות הטבע והגנים מציעה בפסח שלל פעילויות וחוויות מהנות לכל המשפחה - פלאשנט חברה וקהילה -
יום שישי, 19 באוגוסט 2022
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
חברה וקהילה
רשות הטבע והגנים מציעה בפסח שלל פעילויות וחוויות מהנות לכל המשפחה
פלאשנט קהילה
יום שני, 11 באפריל 2022, 13:39

הציבור יכול להגיע ולקחת חלק במגוון פעילויות ואירועים מיוחדים בעשרות גנים לאומיים ושמורות טבע ברחבי הארץ - מהצפון ועד הדרום רעיה שורקי מ"מ מנכ"לית רשות הטבע והגנים: "שמורות הטבע והגנים הלאומיים ערוכים לקלוט את מאות אלפי המטיילים במסלולי הטיול הפתוחים ובמגוון אתרי הטבע והמורשת במהלך חג הפסח"

חג הפסח וימי חול המועד הם בדיוק הזמן לצאת לחיק הטבע ולבלות זמן איכות עם משפחה וחברים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים. רשות הטבע והגנים נערכת לקליטת מאות אלפי המטיילים במהלך ימי החג וחול המועד עם שלל חוויות מהנות ומיוחדות המתאימות לכל המשפחה במגוון רחב של שמורות טבע וגנים לאומיים, מצפון ועד דרום כשרובם יהיו פתוחים עד השעה 18:00 לקבלת המטיילים הרבים במהלך ימי החג.

בין הפעילויות שתפגשו בשמורות ובגנים הלאומיים ברחבי הארץ: חגיגת פסח בארמון המלך בגן הלאומי הרודיון עם סיורים וצפייה במופע קרבות גלדיאטורים, חופרים ארכיאולוגיה בגן הלאומי כורזים עם נגיעה בהיסטוריה של הכפר היהודי הקדום, משחק ניווט אבירים ללא הפסקה במבצר הצלבני השלם ביותר בארץ בגן הלאומי כוכב הירדן, פסטיבל הקיסר בגן לאומי קיסריה עם חוויה תיאטרונית לכל המשפחה המבוססת על אירועים מחיי החברה והבידור בתקופתו של הקיסר הגדול, פעילות הממחישה את התקופה הצלבנית בגן לאומי אפולוניה ופסטיבל אתני של מחול ושירה לאורך כל היום גן לאומי ממשית.

כחלק מחוויית הביקור, המבקרים במגוון גנים לאומיים יוכלו ליהנות ממופעי "נושמים תרבות" בשיתוף מפעל הפיס, ללא תשלום נוסף עם נבחרת להטוטנים, אומני קרקס, שחקנים, נגנים, זמרים ועוד. האומנים יהיו פרושים במספר נקודות ויופיעו בזמנים מוגדרים במהלך שעות הביקור בגנים הלאומיים: ממשית, בית גוברין, ציפורי, מגדל צדק, יחיעם ובית שאן.

פעילויות חווייתיות נוספות תהיינה הדרכות מקצועיות של מורי דרך בשיתוף משרד התיירות בעשרות גנים לאומיים ושמורות טבע שיעשירו עוד יותר את חוויות הביקור של המבקרים באתרים. ההדרכות יהיו ללא תשלום נוסף ולא מחייבות רישום מראש להדרכה ובשפות שונות.

בתוך כך, במהלך חג הפסח רשות הטבע והגנים מאריכה את שעות הפעילות בכ-50 גנים לאומיים ושמורות טבע עד השעה 18:00, על מנת לאפשר למטיילים לפרוש את הטיול שלהם בחיק הטבע והמורשת על פני שעות רבות יותר ולאפשר ליותר מבקרים ליהנות מביקור באתרים בימי השיא של החג וימי חול המועד. פרטים מלאים על שעות הביקור בכל אתר באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים.

במסגרת זאת, רשות הטבע והגנים תציב למעלה מ-80 תחנות מידע והסברה בכניסה למסלולי הטיול המבוקשים במגוון שמורות וגנים לאומיים ברחבי הארץ, בהן המטיילים יוכלו לקבל הדרכה והכוונה למסלולי הטיול תזכורת על כללי הטיול הבטוח ומידע על ערכי הטבע, הנוף והמורשת באזור. כמו כן יחולקו למטיילים שקיות לאיסוף האשפה. מידע מפורט על תחנות המידע באתר האינטרנט של הרשות.

לאור מספר המטיילים הרב הצפוי באתרים בימי החג וחול המועד, רשות הטבע והגנים ממליצה לציבור המטיילים להירשם מראש כבר עתה לביקור באתרים במועד הרלוונטי על מנת להבטיח כניסה לאתר ולהימנע ממצב בו האתר יהיה כבר בתפוסה מלאה ולא תתאפשר כניסה נוספת. את הרישום לאתרים ניתן לבצע באמצעות מערכת תיאום הביקור באתר רשות הטבע והגנים. המטיילים שיירשמו מראש יוכלו גם לקבל הודעות ועדכונים חשובים מבעוד מועד סביב פעילות האתר אליו נרשמו.

לדברי רעיה שורקי, מ״מ מנכ״לית רשות הטבע והגנים: "חג הפסח מסמל את היציאה אל חירותנו מארץ מצרים במסע בן ארבעים שנה במדבר עד הגיענו לארצנו היפה. בשנתיים האחרונות התמודדנו עם מגפת הקורונה שלפרקים מנעה מאיתנו את היציאה לטבע. אני שמחה להזמין את הציבור הרחב לבקר בשמורות הטבע והגנים הלאומיים אשר ערוכים לקלוט את מאות אלפי המטיילים במסלולי הטיול הפתוחים ובמגוון אתרי הטבע והמורשת בהם מחכים לכם שלל פעילויות מיוחדות לחג הכוללות סיורים, הדרכות ואטרקציות המתאימות לכל המשפחה. לאלו שיבחרו ללון באחד מחניוני הלילה של רשות הטבע והגנים מחכה חוויה מיוחדת של לינה ב'מלון מיליון כוכבים'. אנא שמרו על ניקיון ארצנו קחו אחריות על האשפה אותה אתם מייצרים, נצלו את ההזדמנות לעבור לשימוש בכלים רב פעמיים ותהנו מחג פסח כשר, נקי יותר ושמח".
בית גוברין (צילום: אדר סטולרו)
מפעל הפיס ורשות הטבע והגנים משיקים גם השנה, לקראת חול המועד פסח, מיזם משותף תחת הכותרת "נושמים תרבות". זו השנה השלישית בה מתקיים שיתוף הפעולה בין הגופים במסגרת המיזם הייחודי שזוכה להצלחה רבה ולתגובות נלהבות מציבור המטיילים בישראל.

במסגרת המיזם קהל המבקרים בגנים הלאומיים יוכל להנות ללא תוספת תשלום ממגוון הופעות של: להטוטנים, שחקנים, אמני קרקס, נגנים ואפילו זמרות וזמרי אופרה. היקף היוזמה מוערך בכחצי מיליון ₪ וממומן במשותף על ידי מפעל הפיס ורשות הטבע והגנים.

ההופעות יתקיימו במשך 4 ימי חול המועד פסח, בימים א'-ד' (מה-17 באפריל עד ה-20 באפריל), בשעות הבוקר והערב, בגנים הלאומיים ברחבי הארץ. מיזם "נושמים תרבות" יספק, גם השנה, תעסוקה לכ-150 אומני רחוב ומוזיקאים שיופיעו בשישה אתרים הפרוסים ברחבי הארץ מצפון ועד דרום. האמנים יופיעו בנקודות עניין מיוחדות ברחבי האתרים כך שלאורך מסלולי הטיולים יוכלו המטיילים לפגוש כמה שיותר מופעים. בין הגנים הלאומיים בהם תתקיימנה פעילויות: ציפורי, בית שאן, יחיעם, מגדל צדק, בית גוברין, ממשית.

רו"ח אביגדור יצחקי, יו"ר מפעל הפיס: "לאור הצלחת המיזם המשותף והתגובות המדהימות מהציבור, החלטנו לאפשר לרבבות המטיילים להנות גם השנה מעולם מופלא של חוויית תרבות ייחודית בגנים הלאומיים. אנו רואים חשיבות רבה בהמשך שיתוף הפעולה הזה, במסגרתו אנו גם חושפים את קהל המבקרים למופעי תרבות מרהיבים בחיק הטבע הישראלי ולא פחות חשוב מכך מסייעים לעולם התרבות ולאמנים בישראל."

רעיה שורקי, מ״מ מנכ״ל רשות הטבע והגנים: "הציבור בישראל מוזמן בחג הפסח לטייל בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים ולהנות ממפגש שאין שני לו בין נוף וטבע לאומנות. החיבור שבין אמני רחוב המשולבים בטבע תחת עץ מלבלב או במצודה עתיקה ברחבת תיאטרון עתיק או רחוב מרוצף מלפני 2000 שנה התאפשר תודות ליוזמה משותפת של מפעל הפיס ורשות הטבע והגנים והמרוויחים הם גם הציבור הרחב וגם האומנים. ביחד עושים תרבות. חג שמח לכולנו".

האימפריה חוזרת לנשום תרבות
גן לאומי בית שאן מזמין אתכם לחוות מחדש את ההתרחשויות היסטוריות שקרו בעיר במשך אלפי שנים.
נוסף על כך יחכו לכם באתר אומני קרקס, שחקנים, פסלים חיים ונגנים.
מפעל הפיס יחד עם רשות הטבע והגנים מזמינים אתכם לצפות ולתמוך באומנים – צאו מהבית ובואו לגן לאומי בית שאן לפעילות חווייתית ומחברת שמתאימה לכל המשפחה.
במהלך היום יֵצאו ממבואת הכניסה סיורים מודרכים שיעשירו את חוויית הביקור.
הפעילות בשיתוף מפעל הפיס ומיזם התיירות.
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.
היכן: גן לאומי בית שאן
מתי: בחול המועד פסח בימים שני עד רביעי 17-20/4 בשעות 11:00–15:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנויי מטמון.

"נושמים תרבות" ומחפשים את האפיקומן בגן לאומי ציפורי
בפסח הזה גורל האפיקומן בידיים שלכם!
צאו לחיפוש אחר האפיקומן ולהשתתף בחידון משפחתי מאתגר ומהנה.
אתם מוזמנים למסע ברחבי העיר העתיקה ציפורי בעקבות שירה של נעמי שמר "ארבעת האחים".
המשימה שלכם: לחפש ולמצוא בשטח ארבע דמויות של נשים המופיעות על גבי פסיפסים ומתאימות לדמותן של ארבע הנשים שבשיר.
משפחה שתסיים בהצלחה את המשימות תוכל להשתתף בהגרלה. הפרס יהיה מינוי שנתי לרשות הטבע והגנים ("מטמון").
במהלך היום תפגשו לאורך הרחובות העתיקים דמויות ושחקנים שיעזרו לכם לקבל רמזים...
נוסף על כך, במהלך היום יתקיימו סיורים מודרכים באתר, סדנת חפירה ארכיאולוגית ללא תשלום וסדנת יצירה בתשלום סמלי.
הפעילות בשיתוף מפעל הפיס ומיזם התיירות.
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.
היכן: גן לאומי ציפורי
מתי: בחול המועד פסח, בימים ראשון עד רביעי 17-20/04 בשעות 11:00–15:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנויי מטמון.

נושמים תרבות במבצר יחיעם
הצטרפו ליום מיוחד וססגוני בגן לאומי מבצר יחיעם, שיתעורר לחיים עם אמני המרחב הציבורי, אמני קרקס, שחקנים, פסלים חיים ונגנים. מפעל הפיס יחד עם רשות הטבע והגנים מזמינים אתכם לתמוך באומנים ולצאת מהבית אל גן לאומי מבצר יחיעם, לפעילות חווייתית ומחברת שמתאימה לכל המשפחה.
המייצגים יתקיימו במספר סבבים ברחבי המבצר ותוכלו לשלב גם את שביל הרגלים היחפות, סיורים מודרכים של מורי דרך ותצפית משגעת מראש המבצר.
הפעילות בשיתוף מפעל הפיס ומיזם התיירות.
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.
היכן: גן לאומי יחיעם
מתי: חול המועד פסח, ימים ראשןו עד רביעי 17-20/4. שעות 11:00 – 15:00
בנוסף סיורים מודרכים בשעות 12:00, 14:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנויי מטמון.

נושמים טבע, מורשת ותרבות
יום של סיורים ומופעי תרבות לכל המשפחה בגן לאומי מגדל צדק
אנו מזמינים אתכם להעשיר את חוויית הביקור במצודת מגדל צדק וסביבותיה בחגיגית סיורים מודרכים ומופעים קצרים של אומני המרחב הציבורי: שחקנים, מוזיקאים, רקדנים ופסלי אדם. האומנים יתחלפו מדי יום כך שתוכלו להגיע בכל יום וליהנות מחוויית טיול ותרבות שונה. מופעי האומנים יתקיימו בשעות 11:00–14:00
את מסלול הטיול תוכלו לבחור לפי אורכו ומידת העניין:
מתחשק לכם טיול קצר שכולל ביקור במצודה ותצפיות? הצטרפו לסיור של כחצי שעה. הסיור יֵצא בכל שעה עגולה החל מ-10:00 ועד 14:00.
תרצו להרחיק מעט ל"גבעת הקברים"? תוכלו להצטרף להדרכה שכוללת תצפיות, בורות, מים, קברים ופריחה. הדרכה זו תתקיים ב-10:00, 11:30 ו-13:00. משך כל הדרכה כשעה.
אם תעדיפו להרחיק ולראות יותר טבע, לשמוע על מורשת החציבה העברית ועל תעשיית הסיד וגם איך הפכו המחצבות הנטושות מערמות של פסולת לפנינת טבע מלאת חיים, הצטרפו לסיור "אוהבי לכת" על שביל "דרך האבן" שיֵצא בשעות 10:00, 11:00, 12:00 ו-13:00. משך הסיור כשעתיים.
כל הסיורים יֵצאו מהטיילת סמוך לחניה העליונה ולשביל העלייה למצודה. טיול נעים!
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.
היכן: גן לאומי מגדל צדק
מתי: פסח, בימים שבת–רביעי 16/4, 17/4, 18/4, 19/4, 20/4, על פי שעות הסיורים השונים.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנויי מטמון.
מבנה מרהיב ביופיו. גן לאומי מגדל צדק  (צילום: יניב כהן)
צרים על אפולוניה
פעילות ססגונית לכל המשפחה בחול המועד פסח
הפעילות ממחישה את סיפורה המרתק והצבעוני של התקופה הצלבנית באפולוניה. מי היו האבירים הצלבניים? מדוע הגיעו לכאן? במי נלחמו ואיך נראו חיי היומיום שלהם?

במרכז הפעילות הצגת כלי מצור ייחודיים שנבנו בדיוק כמו כלי הלחימה שבהם צרו הצלבנים על המקום והמחשת הירי בכלים אלו.
עוד בפעילות: נגן מוזיקה בכלי נגינה מימי הביניים, הרצאות דינמיות משלבות קהל מחיי היומיום של האבירים והגבירות, ריקודים עם הגבירה, המחשה של חיי הגבירות בממלכה ואימוני קליעה בחץ וקשת.

יצירה – צביעת חותם הסניור והרכבת שרשרת תליון (בתוספת עלות סמלית).
משך הסיורים: כשעה.
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.
היכן: גן לאומי אפולוניה. יציאה לסיור המודרך בסמוך למרכז השירות למטייל.
מתי: חוה"מ פסח שני עד רביעי 18/4, 19/4, 20/4.
בשעות: 10:00, 12:00, 14:00 יתקיימו סיורים מונגשים המותאמים לעגלות ילדים ולכיסאות גלגלים.
בשעות: 11:00, 13:00, 15:00 יתקיימו סיורים על שביל הים (לא נגיש).
הדרכות מותאמות לכל המשפחה יצאו בשעות: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00.
בימי הפעילות, האתר יהיה פתוח עד השעה 19:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

נושמים טבע, מורשת ותרבות בגן לאומי מגדל צדק
יום של סיורים ומופעי תרבות לכל המשפחה בגן לאומי מגדל צדק
אנו מזמינים אתכם להעשיר את חוויית הביקור במצודת מגדל צדק וסביבותיה בחגיגית סיורים מודרכים ומופעים קצרים של אומני המרחב הציבורי: שחקנים, מוזיקאים, רקדנים ופסלי אדם. האומנים יתחלפו מדי יום כך שתוכלו להגיע בכל יום וליהנות מחוויית טיול ותרבות שונה. מופעי האומנים יתקיימו בשעות 11:00–14:00
את מסלול הטיול תוכלו לבחור לפי אורכו ומידת העניין:
מתחשק לכם טיול קצר שכולל ביקור במצודה ותצפיות?
הצטרפו לסיור של כחצי שעה. הסיור יצא בכל שעה עגולה החל מ-10:00 ועד 14:00.
תרצו להרחיק מעט ל"גבעת הקברים"? תוכלו להצטרף להדרכה שכוללת תצפיות, בורות, מים, קברים ופריחה. הדרכה זו תתקיים ב-10:00, 11:30 ו-13:00. משך כל הדרכה כשעה.
אם תעדיפו להרחיק ולראות יותר טבע, לשמוע על מורשת החציבה העברית ועל תעשיית הסיד וגם איך הפכו המחצבות הנטושות מערמות של פסולת לפנינת טבע מלאת חיים, הצטרפו לסיור "אוהבי לכת" על שביל "דרך האבן" שיצא בשעות: 10:00, 11:00, 12:00 ו-13:00. משך הסיור כשעתיים.
כל הסיורים יצאו מהטיילת סמוך לחניה העליונה ולשביל העלייה למצודה. טיול נעים!
הפעילות בשיתוף מפעל הפיס ומיזם התיירות.
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.
היכן: גן לאומי מגדל צדק
מתי: חול המועד פסח, ימים ראשון עד רביעי 17-20/4, על פי שעות הסיורים השונים.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

זירה של אמנים וגלדיאטורים בעיר הרומית הקדומה בגן לאומי בית גוברין
סיורים מודרכים ללא תשלום ואומני המרחב הציבורי במתחם עיר בני החורין בבית גוברין
עיר בני החורין מספרת סיפור מיוחד של תרבות רומית ושרידי העיר הקדומה בית גוברין (אלוותרופוליס).
בביקור במקום נכיר מקרוב את מופעי הגלדיאטורים בתיאטרון ואת חוויית הצפייה בהם מן היציעים.
נתרשם מאומני המרחב הציבורי שיופיעו במרכז האמפיתיאטרון ובקמרונות ויחיו את זירת הקרבות שהייתה גם במה למופעי תרבות. בסיורים המודרכים נשמע על חיי הגלדיאטורים, מהיכן הגיעו, כיצד אומנו למשימה ומה היה גורלם. נתרשם מכנסייה צלבנית ונצפה מראשה על האזור. נרד במדרגות אל החדרים האפלים ונתרשם מחיי התענוגות הרומיים.
למי: מותאם למשפחות
הפעילות בשיתוף מפעל הפיס ומיזם התיירות.
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.
היכן: גן לאומי בית גוברין – מתחם עיר בני החורין ליד תחנת הדלק. היציאה לסיור מהכניסה לאתר.
מתי: חול המועד פסח, ימים ראשון עד רביעי 17-20/4, הסיורים יתקיימו בשעות: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00.
מופעי האומנים יתקיימו בשעות: 11:00–14:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

מלאכות עתיקות והדרכות במערות – בגן לאומי בית גוברין
נקודות הדרכה במערות לכל המשפחה
אנו מזמינים אתכם להצטרף ללמוד מקרוב על אודות המלאכות הקדומות. בחצר המלאכות (סמוך לחניה א') תוכלו להתרשם מסדנאות וללמוד כיצד עבד הנפח ומה ייצר, מהי מטבעה, כיצד ייצרו חרוזי זכוכית ומה טוו בנול.
בכל שבת יתקיימו שתי סדנאות בלבד והן ישתנו מעת לעת. נוסף על כך אתם מוזמנים לשמוע על המערות הכי מעניינות בבית גוברין. צאו לטייל בשבילי הגן ומורי הדרך ימתינו לכם במערות השונות. במערת הקולומבריום תוכלו לשמוע מי חצב את הכוכים המיוחדים ולשם מה, ובמערה הצידונית תשמעו על ציורי קיר מרשימים ועל עבודת שימור יוצאת דופן שנעשתה כדי לאפשר לנו הצצה אל עולם הקבורה של הצידונים. במערת בית הבד תוכלו להתרשם מהפקת השמן במקום, ובמערות הפעמון תוכלו להתפעל מעוצמתן של המערות, לשמוע מדוע קוראים להן כך ומי חצב אותן.
משך כל הדרכה כרבע שעה. הסדנאות יתקיימו בשעות: 10:00–14:00
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.
היכן: גן לאומי בית גוברין – מתחם מערות מראשה
מתי: ימי שבת וחול המועד פסח, ימים ראשון עד רביעי 17-20/4, בשעות: 10:00–15:00 בכל שעה עגולה. משך ההדרכה כ-20 דקות.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

המיצג הכי מרגש בעמק: גלגולה של מנורה בבית שערים
כאן גם ציניקנים גמורים ייאלצו להודות שזה מרגש. כי לעיתים הסמלים הכה מוכרים טומנים בחובם רבדים נשכחים רבים. חורף הוא הזמן הטוב לבקר בגן לאומי בית שערים, לגלות את מתחם מערות המנורה ובעיקר להתרגש בחיזיון האור-קולי המגולל את סיפורה של המנורה מימי בית המקדש ועד הפיכתה לסמל המדינה. מערות אלו התגלו בשנות ה-30 של המאה הקודמת ונמצאו בהן תבליטים מרהיבים של מנורת שבעת הקנים, המספרים את סיפורם של יהודים רבים שבאו להיקבר בבית שערים. החיזיון עצמו יוצג בבור המים ששימש סליק של ההגנה. כבר אמרנו סמליות?
הסיור בהדרכת מתנדבי גן קהילה בית שערים.
*מייצג המנורה (ללא סיור) יוקרן לציבור בכל יום בשעות הבאות: ימים ראשון עד שישי בשעות: 12:30 ו 13:30
ימי שבת בשעות: 11:00, 12:30 ו 13:00
יש להירשם מראש במערכת ההזמנות של אתר רשות הטבע והגנים: "בית שערים מיצג המנורה".
ההדרכה תחל בדיוק בשעה הנקובה מעלה. יש להגיע חצי שעה קודם להסדרת הכניסה או התשלום לפי השעה שסומנה במערכת הרישום. הנסיעה למתחם ברכב הפרטי.
היכן: גן לאומי בית שערים
מתי: סיורים מודרכים בימי שישי בשעה 10:00 ובימי שבת בשעות: 10:00, 11:30
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

אל עולם הציפורים
סיפור, יצירה ומפגש עם מתנדבי הגן. למשפחות עם ילדים צעירים.
בסיפור "פצפונת שוחה עם עופות המים" נשמע מפי הסופרת והמאיירת מירי לשם-פלאי על עולמם המופלא של הציפורים. בתום הסיפור תתקיים סדנת יצירה ברוח הסיפור.
ברחבי הגן ובסמוך לאגם תוכלו לצפות בציפורים מעמדת המסתור ולפגוש את מתנדבי הגן שיספרו לכם על העופות המאפיינים את המקום.
היכן: גן לאומי ירקון מתחם תל אפק
מתי: בשבת 2/4. הדרכה וסדנה יתקיימו בשעות 11:30, 12:30, 13:30
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה. חינם למנויי מטמון.

חגיגה של סיורים במגדל צדק
סיורים מודרכים ללא תשלום לכל המשפחה
הגעתם לטייל במגדל צדק רוצים לשמוע על האתר ולהצטרף למדריך? הכנו לכם מגוון סיורים, תוכלו לבחור לאיזה מהם יתאים לכם להצטרף לפי היעד ומשך הסיור:
מתחשק לכם טיול קצר שכולל ביקור במצודה ותצפיות? הצטרפו לסיור של כחצי שעה. הסיור יצא בכל חצי שעה החל מ- 10:00 ואחרון בשעה 14:30.
אם חפצה נפשכם להאריך מעט את הסיור, תוכלו להצטרף לסיור סובב מצודה של כשעה. הסיור יצא בכל חצי שעה החל מ- 10:00 ואחרון בשעה 14:30.
אם תרצו לשנס מותניים ולהרחיק ל"גבעת הקברים", תוכלו להצטרף להדרכה שכוללת תצפיות, בורות, מים, קברים ופריחה. הדרכה זו תתקיים בשעות: 10:00, 11:00, 12:00 ו- 13:00. משך כל הדרכה כשעה וחצי.
ואם תעדיפו להרחיק ולראות יותר טבע, לשמוע על מורשת החציבה העברית ועל תעשיית הסיד וגם איך הפכו המחצבות הנטושות מערמות של פסולת לפנינת טבע מלאת חיים, הצטרפו לסיור לאוהבי לכת על שביל "דרך האבן" שיצא בשעות: 10:00, 11:00, 12:00 ו- 13:00.
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.
כל הסיורים יצאו מהטיילת סמוך לחנייה העליונה ולשביל העלייה למצודה. טיול נעים!
היכן: גן לאומי מגדל צדק
מתי: ימי שבת באפריל (למעט ה-16/4)- 2/4, 9/4, 23/4, 30/4 על פי שעות הסיורים השונים
משך הסיור: כשעתיים
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה אתר. חינם למנויי מטמון.

מלאכות עתיקות והדרכות במערות – בגן לאומי בית גוברין
נקודות הדרכה במערות לכל המשפחה
אנו מזמינים אתכם להצטרף ללמוד מקרוב על אודות המלאכות הקדומות. בחצר המלאכות (סמוך לחניה א') תוכלו להתרשם מסדנאות וללמוד כיצד עבד הנפח ומה ייצר, מהי מטבעה, כיצד ייצרו חרוזי זכוכית ומה טוו בנול. בכל שבת יתקיימו שתי סדנאות בלבד והן ישתנו מעת לעת. נוסף על כך אתם מוזמנים לשמוע על המערות הכי מעניינות בבית גוברין. צאו לטייל בשבילי הגן ומורי הדרך ימתינו לכם במערות השונות. במערת הקולומבריום תוכלו לשמוע מי חצב את הכוכים המיוחדים ולשם מה, ובמערה הצידונית תשמעו על ציורי קיר מרשימים ועל עבודת שימור יוצאת דופן שנעשתה כדי לאפשר לנו הצצה אל עולם הקבורה של הצידונים. במערת בית הבד תוכלו להתרשם מהפקת השמן במקום, ובמערות הפעמון תוכלו להתפעל מעוצמתן של המערות, לשמוע מדוע קוראים להן כך ומי חצב אותן.

משך כל הדרכה כרבע שעה. הסדנאות יתקיימו בשעות 10:00–14:00
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.
היכן: גן לאומי בית גוברין – מתחם מערות מראשה
מתי? בימי שבת באפריל 2/4, 9/4, 16/4, 23/4, 30/4; חוה"מ פסח בימים ראשון–רביעי 17/4, 18/4, 19/4, 20/4 בשעות 10:00–15:00 בכל שעה עגולה. משך ההדרכה כ-20 דקות.
למי: מותאם למשפחות
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה. חינם למנויי מטמון.
גן לאומי אפולוניה  (צילום: מנו גרינשפן)
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
לוקליזציה – תעשו את זה עם חברה מקצועית
   
ביטוח נסיעות לחו"ל – סוכנות הביטוח שדואגת לכם
   
הכול על גיזום עצים תל אביב
   
מנתח אף הכי טוב בארץ – איך מוצאים אותו?
   
מדריך לפגיעה בתאונת דרכים המלווה בנזקי גוף
   
איך בוחרים מומחה שיפור מהירות אתרי וורדפרס?
   
מתנות לחגים ומשלוח מתנות עד הבית
   
מדוע כדאי לתרום דרך עמותות ולא באופן ישיר?
   
תאונה בדרך לעבודה - למה אתם זכאים
   
אשפוז כפוי - קחו זאת בחשבון
   
המדריך לפיקניק המושלם
   
הכול על רכישת אוזניות אלחוטיות
   
האם קידום בפייסבוק שונה מקידום בגוגל?
   
כיצד נקבעים מחירי הובלת דירות?
   
איך סוגרים ביטוח נסיעות לחו"ל לטיול ארוך?
   
סקירה פרטית בהיריון – מה זה?
   
השכרת אוהלים לאירועים בקיץ
   
טיפול ותחזוקה במערכת מתח גבוה
   
עורך דין מיסים
   
מנסים לחסוך כסף? יש חסרונות בתיקון 190?
   
עסקים בחדרה והסביבה, גיבוי בענן ששומר עליכם כבר יש לכם?
   
מדוע קידום ממומן בגוגל הוא כה טוב לחברות קטנות?
   
כיצד אידיאל היופי קשור אל אנורקסיה נרבוזה?
   
בית הדין עצר את מינויה של כלנית שרון למנכ"לית העיריה
   
לחתונה הכי שווה EVER – מבחירת מקום ועד סגירת DJ לחתונה
   
בית הדין דחה את התביעה נגד גנדלמן, זיגדון ומוססקו
   
השתלת שיער מיי הייר - מדוע כל כך כדאי לבצע שם השתלת שיער?
   
מדוע כריתת עצים היא כה חשובה?
   
יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות
   
סליקה אינטרנטית - כל מה שצריך לדעת
צרכנותכתבות נוספות >>
מה הכוונה בכלי רכב ממונעים לילדים? מה הכוונה בכלי רכב ממונעים לילדים?
כלי רכב ממונעים יכולים לעלות את הביטחון העצמי של הילדים שלנו ולאפשר להם להרגיש בטוחים יותר בעצמם וביכולות האישיות שלהם...

פלאשנט צרכנות | 31.1.2022| ממומן

גן אירועים בחדרה גן אירועים בחדרה
מחפשים גן אירועים בחדרה? הגעתם בדיוק למקום הנכון! במדריך הקצר הבא נציג בפניכם את מה שצריך לדעת לפני שבוחרים גן אירועים בחדרה...

פלאשנט צרכנות | 9.5.2021

יתרונות הבישול על כיריים אינדוקציה יתרונות הבישול על כיריים אינדוקציה
יש הרבה יתרונות לבישול על כיריים אינדוקציה, ואם אתם מתכננים לרכוש כיריים חדשות אבל תוהים אם כדאי לכם לעבור למכשיר זה או לא, הגעתם למקום הנכון...

פלאשנט צרכנות | 31.3.2021| ממומן

כך תוכלו להימנע מהצורך בביצוע הסרת כתמים ממזרון כך תוכלו להימנע מהצורך בביצוע הסרת כתמים ממזרון
זכרו שאתם לא רוצים לקום בבוקר שיש לכם אוכל על המיטה, ואתם לא רוצים להגיע למצב שבו תצטרכו לבצע הסרת כתמים ממזרון...

פלאשנט צרכנות | 10.3.2021| ממומן

תפוחי – מדוע אנשים בוחרים לקנות פירות וירקות במשקים פרטיים תפוחי – מדוע אנשים בוחרים לקנות פירות וירקות במשקים פרטיים
לפני שנסביר מדוע יותר ויותר צרכנים בוחרים לרכוש מוצרים כמו פירות וירקות, דרך משקים פרטיים, חשוב להדגיש, שיש לאינטרנט תפקיד חשוב בכך...

פלאשנט צרכנות | 1.3.2021| ממומן

עסקיםכתבות נוספות >>
בוקר של מעשים טובים ברמאדה חדרה בוקר של מעשים טובים ברמאדה חדרה
הנהלת מלון ריזורט חדרה יצאו לביה"ח הלל יפה ליום מלא של מעשים הטובים. היה שמח ומרגש...

ראובן יגיל | 30.3.2022 0

סאני תקשורת משיקה סניף חדש בגן שמואל סאני תקשורת משיקה סניף חדש בגן שמואל
חברת סאני תקשורת, היבואנית הרשמית של מוצרי Samsung בישראל, מתרחבת ופותחת את סניפה ה-26 בגן שמואל, מתחם מבנה, קיבוץ גן שמואל...

פלאשנט עסקים | 22.3.2022 0

מפגש משותף של רשת OpenValley עם החברה למתנ מפגש משותף של רשת OpenValley עם החברה למתנ"סים הארצית
מפגש הנהלה מורחבת של "החברה למתנ"סים הארצית" התקיים השבוע במתחם החדשנות OpenValley בקיסריה...

(שלומי גבאי, "עסקים וצרכנות") | 6.3.2022 |  ממומן

2.6  מיליון שקלים עבור תכנון מתחם ברנדייס בחדרה 2.6 מיליון שקלים עבור תכנון מתחם ברנדייס בחדרה
משרד הבינוי והשיכון והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית הודיעו לעיריית חדרה על קבלת כ 2.6 מיליוני שקלים עבור תכנון מתחם ברנדייס...

(ראובן יגיל, "עסקים וצרכנות") | 1.12.2021 |  ממומן

 מדד תשומות הבנייה מזנק מה תהיה ההשפעה על מחירי הדירות באור עקיבא? מדד תשומות הבנייה מזנק מה תהיה ההשפעה על מחירי הדירות באור עקיבא?
חברות הבניה הבונות באור עקיבא: "המדינה לא עושה מספיק בכדי לאזן את עליית המחירים ובסוף הצרכן סופג את העליות"...

(ראובן יגיל, "עסקים וצרכנות") | 6.6.2021 |  ממומן

 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
ציוצים
מפגש דורות    מפגש דורות
חנוך דאום הגיע להתארח בחדרה ריזורט מרשת Jacob    חנוך דאום הגיע להתארח בחדרה ריזורט מרשת Jacob
ליאור כלפון מציג אהבה מהסרטים    ליאור כלפון מציג אהבה מהסרטים
ברכת כהנים    ברכת כהנים
מסרגות הזהב של אלכסנדרה
אלכסנדרה תושבת פרדס-חנה תמיד חלמה, תוך כדי שהיא הלבישה ...

"כישרון מופלא"
הציורים של ליאת גריסרו (ברזילי) בעלת המותג ליארטיק LI_A...

"עולמות של צבע"
יערית בוקנט בת 39 הינה אומנית, ציירת ומפסלת בחומר הפולי...

"מכחול הזהב"
אליאור בר- און, אמנית, מעצבת גרפית ומאיירת, חיה ועובדת ...

סיפורה של מאיירת - אנה טהר-זהב
אנה טהר-זהב מעצבת גרפית ומאיירת מהמושבה בנימינה...

תיירות ונופש
יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות
...
תיירות ונופש | ממומן

3 צימרים מובילים בצפון 3 צימרים מובילים בצפון
הכירו את הצימרים המומלצים ביותר בצפ...
תיירות ונופש | ממומן

פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה
בין שלל הצגות וצילומים לסדרה חדשה, ...
תיירות ונופש

חופשה אומנותית בישראל חופשה אומנותית בישראל
אפשרות מאוד מיוחדת לחופשה ולנופש הי...
תיירות ונופש | ממומן

לחגוג את יום הבסטיליה במלון בעיר השכנה לחגוג את יום הבסטיליה במלון בעיר השכנה
מלון הספא העירוני DAVID TOWER הנמצא...
תיירות ונופש

טיפים והמלצות
בונים ומעצבים - המרכז לעבודות גבס בטיפים שאתם חייבים להכיר בונים ומעצבים - המרכז לעבודות גבס בטיפים שאתם חייבים להכיר
...
טיפים והמלצות | ממומן

ספא זוגי בתל אביב - בילוי מושלם בכל מועד ספא זוגי בתל אביב - בילוי מושלם בכל מועד
...
טיפים והמלצות | ממומן

היתרונות של התקנת מעלון מדרגות היתרונות של התקנת מעלון מדרגות
...
טיפים והמלצות | ממומן

שיפוץ הבית עבור אדם עם מוגבלות: כל מה שצריך לדעת שיפוץ הבית עבור אדם עם מוגבלות: כל מה שצריך לדעת
שיפוץ בית והתאמתו לאדם בעל מוגבלות ...
טיפים והמלצות | ממומן

טיפים שיעזרו לכם לבחור חשמלאי בחדרה מוסמך טיפים שיעזרו לכם לבחור חשמלאי בחדרה מוסמך
כל הטיפים לבחירת חשמלאי מוסמך בחדרה...
טיפים והמלצות | ממומן

בעריכת: מירב טור
המחר של האופנה המחר של האופנה
תעשיית המחר באופנה תהיה בהחלט שונה, הרבה יותר מצומצמת ו...

"כוחו של הבגד"
סטיילינג אינו רק בחירת צבע בגד מתאים או נעל מתאימה וכו’...


© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |
פלאשנט - חדשות חדרה והסביבה | עיתון בחדרה | עיתונים מקומיים בחדרה | מקומונים בחדרה | מגזין בחדרה והסביבה | מגזינים בחדרה | עיתון בחדרה והסביבה | מקומון בחדרה והסביבה