פלאשנט עסקים - מה לומדים בלימודי בנקאות ושוק ההון?
יום שני, 23 ביולי 2018
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
מה לומדים בלימודי בנקאות ושוק ההון?
מאת: דונה נבון
יום שני, 26 במרץ 2018, 19:00

היכרות עם ההבדלים בין תואר ראשון ושני בלימודי בנקאות ושוק ההון יכולה לעזור למי שרוצה להשתלב במהירות באחד מעמודי התווך של הכלכלה. בנוסף, כדאי להכיר את תנאי הקבלה ולבחור בהתאם את מוסד הלימודים
לימודי בנקאות ושוק ההון מכשירים את בוגריהם לעסוק באחד מעמודי התווך של הכלכלה המודרנית. במסגרת מסלול ההכשרה לומדים הסטודנטים על ענף הבנקאות, על שוק ההון ועל הגורמים שמתווכים ביניהם. היות ושוק ההון והבנקאות גם נמצאים בהתפתחות מתמדת, מטרת הלימודים היא לשלב בין העבר והעתיד כדי ליצור כוח אדם מוכשר ובעל השכלה רחבה ורלוונטית.

בישראל קיימות מספר תכניות לימוד שמכשירות סטודנטים לתחום הבנקאות. במסגרת תכניות אלו ניתן גם לרכוש השכלה בשוק ההון, להתוודע למערכות הבנקאיות הספציפיות שקיימות בארץ ולהכיר טוב יותר את הבורסה בעולם. מבחינה פרוצדורלית, תכניות הלימוד כוללות קורסים תיאורטיים וסדנאות מעשיות והן מועברות על ידי מרצים בעלי שם עם ניסיון מוכח.
לימודי בנקאות ושוק ההון
לימודי בנקאות ושוק ההון צילום: יח"צ
נושאי לימוד בולטים בתואר ראשון ושני
ניתן גם להיכנס לעובי הקורה ולהשוות בין תואר ראשון ושני כדי לדעת טוב יותר מה לומדים בלימודי בנקאות ושוק ההון. תואר ראשון מעניק מטבע הדברים את התשתית, לכן לומדים בו על ניהול הלוואות ופקדונות, על ניהול השקעות בניירות ערך, על תיווך אשראי לחברות ופרטים ובמסלולים מסוימים גם על טיפול במשכנתאות.

לשם השוואה, בשלבים מתקדמים של תואר ראשון בלימודי בנקאות לומדים על תחום המימון ועל גיוס כספים, תקצוב והערכת סיכונים להפסדים. לקראת סוף התואר הראשון מתנסים הסטודנטים בהפעלת מערכות בנקאיות ולומדים על האופן שבו שוק ההון מתווך בין חברות שזקוקות למשאבים כלכליים לבין משקיעים שמעוניינים להלוות להן.

המבנה של תואר שני בבנקאות ושוק ההון מעט שונה ועוסק בנושאי לימוד אחרים. בין נושאי הלימוד נכללים תחומים כמו השקעות אלטרנטיביות, שוקי הון בחו"ל, מסחר בבורסה ובנקאות להשקעות. במהלך התואר השני הסטודנטים משתתפים בחדרי עסקאות ורוכשים את הידע המקצועי הדרוש להם לעבודה בתחום. במקביל, הייחודיות של תואר שני היא בדגש על התנסויות מעשיות מקיפות בתוך ומחוץ למוסדות הלימודים עצמם.

מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי קבלה לקורסים בבנקאות ושוק ההון משתנים בין מכללות ואוניברסיטאות. ברוב המכללות יצטרכו המועמדים להציג אישור על סיום 12 שנות לימוד, תעודת בגרות מלאה ולעיתים גם ציון פסיכומטרי. כמו כן, במכללות ובאוניברסיטאות כאחד דורשים לעיתים ראיון קבלה אישי של המועמד עם ראשי מסלול הלימודים כדי לבדוק את מידת התאמתו למקצוע.
תנאי הקבלה לתואר שני מחמירים יותר. ללימודים אלו מתקבלים רק מועמדים בעלי תואר ראשון בציון 80 לפחות, אחרי שהם עוברים ועדת קבלה שלוקחת בחשבון רקע מקצועי. עם זאת, ניתן להעלות מחקרים חריגים לדיון בפני ועדת חריגים ולבקש התחשבות בצבירת ניסיון מקצועי בבנקים ובשוק ההון.
  כתוב למערכת
כתבות נוספות
וועידה דינמית בפארק העסקים בקיסריה
   
עיר המחר של אדריכלית העיר
   
מה לעשות עם קרן ההשתלמות כשהיא הופכת לנזילה - כל האופציות
   
ללמוד מהטובים – מה הסוד של המצליחנים?
   
בעלי עסק קטן או בינוני? הכנס הזה יכול לעזור לכם
   
השער לעיר: התקדמות בתוכנית הכניסה הצפונית לעיר חדרה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מטיילים בין אגמים וסימטאות    מטיילים בין אגמים וסימטאות
מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה    מסיבת הפול מון של נעמה שחגגה השבוע בת מצווה
מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין    מסיבת האוסקר של השחקנית אופיר שרוני מאליכין
גביה עם תואר - בדרך לנקודת זיכוי    גביה עם תואר - בדרך לנקודת זיכוי
בעריכת: מירב טור
לעצב במיקרו מקרמה ובתכשיטי קיר במקרמה
סיגל באלי היא מעצבת תכשיטים ייחודיים במיקרו מקרמה ובתכש...

רבותיי ההיסטוריה חוזרת - אם אתם בקובה
מי שמתעניין בהיסטוריה של מרכז אמריקה והעולם המערבי בכלל...

ארבע מזונות החובה לפסח שיעזרו לכם לרדת במשקל
כנגד 4 בנים מספרת ההגדה... ומנגד 4 פריטי מזון שיעזרו לכ...


© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |