פלאשנט עסקים - מה לומדים בלימודי בנקאות ושוק ההון?
יום ראשון, 16 בדצמבר 2018
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
מה לומדים בלימודי בנקאות ושוק ההון?
מאת: דונה נבון
יום שני, 26 במרץ 2018, 19:00

היכרות עם ההבדלים בין תואר ראשון ושני בלימודי בנקאות ושוק ההון יכולה לעזור למי שרוצה להשתלב במהירות באחד מעמודי התווך של הכלכלה. בנוסף, כדאי להכיר את תנאי הקבלה ולבחור בהתאם את מוסד הלימודים
לימודי בנקאות ושוק ההון מכשירים את בוגריהם לעסוק באחד מעמודי התווך של הכלכלה המודרנית. במסגרת מסלול ההכשרה לומדים הסטודנטים על ענף הבנקאות, על שוק ההון ועל הגורמים שמתווכים ביניהם. היות ושוק ההון והבנקאות גם נמצאים בהתפתחות מתמדת, מטרת הלימודים היא לשלב בין העבר והעתיד כדי ליצור כוח אדם מוכשר ובעל השכלה רחבה ורלוונטית.

בישראל קיימות מספר תכניות לימוד שמכשירות סטודנטים לתחום הבנקאות. במסגרת תכניות אלו ניתן גם לרכוש השכלה בשוק ההון, להתוודע למערכות הבנקאיות הספציפיות שקיימות בארץ ולהכיר טוב יותר את הבורסה בעולם. מבחינה פרוצדורלית, תכניות הלימוד כוללות קורסים תיאורטיים וסדנאות מעשיות והן מועברות על ידי מרצים בעלי שם עם ניסיון מוכח.
לימודי בנקאות ושוק ההון
לימודי בנקאות ושוק ההון צילום: יח"צ
נושאי לימוד בולטים בתואר ראשון ושני
ניתן גם להיכנס לעובי הקורה ולהשוות בין תואר ראשון ושני כדי לדעת טוב יותר מה לומדים בלימודי בנקאות ושוק ההון. תואר ראשון מעניק מטבע הדברים את התשתית, לכן לומדים בו על ניהול הלוואות ופקדונות, על ניהול השקעות בניירות ערך, על תיווך אשראי לחברות ופרטים ובמסלולים מסוימים גם על טיפול במשכנתאות.

לשם השוואה, בשלבים מתקדמים של תואר ראשון בלימודי בנקאות לומדים על תחום המימון ועל גיוס כספים, תקצוב והערכת סיכונים להפסדים. לקראת סוף התואר הראשון מתנסים הסטודנטים בהפעלת מערכות בנקאיות ולומדים על האופן שבו שוק ההון מתווך בין חברות שזקוקות למשאבים כלכליים לבין משקיעים שמעוניינים להלוות להן.

המבנה של תואר שני בבנקאות ושוק ההון מעט שונה ועוסק בנושאי לימוד אחרים. בין נושאי הלימוד נכללים תחומים כמו השקעות אלטרנטיביות, שוקי הון בחו"ל, מסחר בבורסה ובנקאות להשקעות. במהלך התואר השני הסטודנטים משתתפים בחדרי עסקאות ורוכשים את הידע המקצועי הדרוש להם לעבודה בתחום. במקביל, הייחודיות של תואר שני היא בדגש על התנסויות מעשיות מקיפות בתוך ומחוץ למוסדות הלימודים עצמם.

מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי קבלה לקורסים בבנקאות ושוק ההון משתנים בין מכללות ואוניברסיטאות. ברוב המכללות יצטרכו המועמדים להציג אישור על סיום 12 שנות לימוד, תעודת בגרות מלאה ולעיתים גם ציון פסיכומטרי. כמו כן, במכללות ובאוניברסיטאות כאחד דורשים לעיתים ראיון קבלה אישי של המועמד עם ראשי מסלול הלימודים כדי לבדוק את מידת התאמתו למקצוע.
תנאי הקבלה לתואר שני מחמירים יותר. ללימודים אלו מתקבלים רק מועמדים בעלי תואר ראשון בציון 80 לפחות, אחרי שהם עוברים ועדת קבלה שלוקחת בחשבון רקע מקצועי. עם זאת, ניתן להעלות מחקרים חריגים לדיון בפני ועדת חריגים ולבקש התחשבות בצבירת ניסיון מקצועי בבנקים ובשוק ההון.
  כתוב למערכת
כתבות נוספות
גנדלמן נתבקש לסייע לתושבי חדרה העובדים במפעל מרכבים
   
אור ים: בתוך כ-4 שעות נמכרו כל 52 המגרשים
   
עלויות היצוא
   
חברת החשמל מקימה תחנת משנה חדשה בחריש
   
רי/מקס חריש מצטרף למועדון המגייס בישראל
   
וועידה דינמית בפארק העסקים בקיסריה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
תפריט חדש באולמות ה-VIP של יס פלאנט    תפריט חדש באולמות ה-VIP של יס פלאנט
עסקים בכיף    עסקים בכיף
אנשי התקשורת שלי וגיא גנדל חוגגים בר מצווה לבנם הבכור    אנשי התקשורת שלי וגיא גנדל חוגגים בר מצווה לבנם הבכור
רפיק מפתיע את המורה ליוגה    רפיק מפתיע את המורה ליוגה
תכשיט שהוא סיפור - רות יענקלביץ מעצבת בעלת כשרון ייחודי
רות יענקלביץ בת 48 מנתניה מעצבת תכשיטים ובעלת המותג Wit...

שבת משפחתית ביס פלאנט זכרון יעקב
החל מה-18.8 "שבת משפחתית" ביס פלאנט זכרון יעקב. פעילויו...

לעצב במיקרו מקרמה ובתכשיטי קיר במקרמה
סיגל באלי היא מעצבת תכשיטים ייחודיים במיקרו מקרמה ובתכש...


© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |